українська російська англійська
Укрзалізниця перевірила готовність більше 600 бомбосховищ
04.02.2015 | 12:20
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Минулого тижня Урядом країни був введений режим надзвичайної ситуації в Донецькій і Луганській областях, а по всій території України оголошено режим підвищеної готовності. Про те, в якому технічному стані знаходяться залізничні бомбосховища, повідомили в Спеціальному управлінні Укрзалізниці.

Залізничники підтримують у стані готовності для укриття у разі виникнення загрозливої життю працівників надзвичайної ситуації понад 600 бомбосховищ, які знаходяться на балансі. Захисні споруди цивільного захисту можуть послужити тимчасовим укриттям для 61 тис. працівників.

Такі укриття є в розпорядженні всіх вузлових, сортувальних і пасажирських станцій, вокзалів, підприємств: депо, заводів та інших структурних підрозділів. Згідно з нормативами, ці споруди розраховані на те, щоб вмістити найбільшу робочу зміну об'єкта.

Тільки за останні п'ять років на їх ремонт було спрямовано 11,6 млн. грн. Наразі системи каналізації, водопостачання, електрики і повітропроводів в основному справні.

За словами начальника сектора цивільного захисту Спеціального управління Укрзалізниці Олександра Зозулі, нині більше половини споруд, призначених для колективного захисту, повністю готові до виконання своїх функцій. Споруди обладнані місцями для відпочинку, якими робітники можуть скористатися по черзі. У кожному є також санвузол і запаси питної води. Так що в непередбаченому випадку перебувати в них можна до двох діб. Усі без винятку бомбосховища обладнані запасними виходами. У кожному укритті є план, який вказує, де цей вихід знаходиться.

Частина захисних споруд готові не повністю. Головна складність у тому, що потребують заміни фільтри в системах очищення повітря. Серед «неготових» - більше 150 споруд,  з них 45 внаслідок віку або геологічних особливостей місцевості втратили свої захисні властивості.

Нещодавно до деяких бомбосховищ Придніпровської залізниці, що розташовані в безпосередній близькості до території воєнного конфлікту,  були придбані і закладені сухі пайки.

Більш докладно з матеріалом можна ознайомитися на сайті галузевої газети «Магістраль» за наступним посиланням: http://www.magistral-uz.com.ua/print/art/grazhdanskaja-oborona-chto-delat-esli-bombjat.html.

 

версія для друку