українська російська англійська
Триває вивезення та евакуація дітей з небезпечних територій Донбасу
06.02.2015 | 10:06
Прес-служба Міністерства соціальної політики

У зв’язку із загостренням ситуації на Сході України Міністерство соціальної політики щоденно здійснює моніторинг стану перевезення дітей з Донецької та Луганської областей, та їх тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях.

Так, за два дні (04.02.- до 14.00 год. 05.02.2015) евакуйовано 87 дітей з міст Авдіївка (15 дітей із сімей); Дебальцеве (21 дитина із сімей); Светлодарск (9 дітей із сімей); Маріуполь (2 дитини до Запорізької дитячої клінічної лікарні); території тимчасово окупованої (6 дітей із сімей); Луганської області (4 дитини); Кряковки Новоайдарського району Луганської обл. (2 дитини із сімей); Трьохізбенки Новоайдарського району Луганської обл. (2 дитини із сімей); Щастя Новоайдарського району Луганської обл. (8 дітей з Щастинської обласної ЗОШ І-ІІІ ст.- інтернат (санаторна)); Гірського Попаснянського р-ну Луганської обл. (8 дітей з Гірської спеціальної школи); Станично-Луганського району Луганської обл. (10 дітей із СЗШ).

Станом на 05.02.2015 за інформацією Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, починаючи з 24.01.2015, вивезено 1529 дітей до Харківської та Дніпропетровської областей, і безпечних районів Донецької та Луганської областей.

З Донецької області всього евакуйовано 1407 дітей.

Зокрема, з м. Дзержинськ вивезено 39 дітей (з Дзержинського професійно-технічного училища  вивезено 20 дітей-сиріт; Дзержинського центру соціальної реабілітації дітей вивезено 19 дітей). З м. Маріуполь вивезено 88 дітей (з Маріупольської школи-інтернат № 2 вивезено 60 дітей; Дошкільного дитячого будинку «Сонечко» вивезено 22 дитини; евакуйовано шестеро дітей із сімей, яких направлено до дитячих клінічних лікарень Дніпропетровська, Запоріжжя та Києва). Із міст Мар’янка та Красногорівка вивезено 123 дитини із сімей; з Дебальцевого вивезено 410 дітей із сімей; з Авдіївки вивезено 287 дитини із сімей;  з Світлодарська вивезено 301 дитину із сімей; з Донецька та Горлівки вивезено 88 дітей із сімей; з Курахового вивезено одну дитину із сім’ї; з Артемівська евакуйовано 67 із Часівоярської СЗОШІ № 8 для дітей-сиріт з розумовою відсталістю; з Вуглегірська евакуйовано три дитини.

З Луганської області всього евакуйовано 122 дитини.

Зокрема, із сел Троїцьке, Світлічне, Нижнє Попаснянського р-ну евакуйовано 30 дітей із сімей; з Попасної евакуйовано 8 дітей із сімей; з Щастя евакуйовано 36 дітей; з Кримського евакуйовано 4 дитини із сімей; з Лисичанська евакуйовано 18 дітей з центру соціально-психологичної реабілітації дітей; з с. Кряковка Новоайдарського району Луганської обл. – евакуйовано дві дитини із сімей; з Трьохізбенки Новоайдарського району Луганської обл. евакуйовано дві дитини із сімей; з Гірського Попаснянського р-ну Луганської обл. евакуйовано 8 дітей з Гірської спеціальної школи Попаснянського р-ну Луганської обл.; зі Станично-Луганського району  Луганської обл. евакуйовано 10 дітей із СЗШ Станично-Луганського району  Луганської обл.; з інших селищ Луганської області евакуйовано 4 дитини.

Діти, відповідно до їхніх потреб та умов перебування, перевезені до різних установ, закладів оздоровлення та відпочинку, загальноосвітніх закладів, які знаходяться на безпечній території Донецької та Луганської областей та в інших областях України.

Зазначимо, що у Міністерстві соціальної політики є інформація щодо координаторів у регіонах з питань перевезення дітей з Донецької та Луганської областей та їх тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях. А також установ, закладів оздоровлення та відпочинку, загальноосвітніх закладів (всього 275, з яких 156 закладів системи освіти, 48 закладів системи охорони здоров, 37 закладів системи Мінсоцполітики та 34 заклади оздоровлення та відпочинку), в яких можуть бути розміщені 15 176 дітей.

Звертаємося до всіх, хто займається перевезенням дітей із зони конфлікту в безпечні регіони. Зазначену інформацію ви можете отримати в Департаменті захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України за телефонами: (044) 278-58-51, (044) 278-52-95, вказавши кількість дітей, звідки їх планується перевезти і бажаний регіон.

 

версія для друку