українська російська англійська
Німеччина надасть 17 млн. євро кредиту для реконструкції системи водопостачання Чернівців
06.02.2015 | 13:04
Прес-служба Міністерства фінансів

6 лютого в приміщенні Міністерства фінансів України було підписано пакет угод по проекту реконструкції системи водопостачання у Чернівцях.

Угоди підписані між Міністром фінансів України Наталією Яресько, Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістофом Вайлем, членом Управлінського комітету банку розвитку KfW Роландом Зіллером та в.о. Директора комунального підприємства «Чернівціводоканал» Юрієм Рихлем.

Так, Німеччина фінансуватиме реконструкцію системи питного водопостачання Чернівців шляхом надання кредиту у розмірі 17 мільйонів євро через німецький банк розвитку KfW. Кредит має підтримати модернізацію міської мережі водопостачання. Наступним етапом передбачається відновлення частини системи водовідведення міста.

Міністр фінансів України Наталія Яресько під час церемонії підписання сказала, що проблема оновлення комунікаційних мереж для України – одна з найбільш пріоритетних. За її словами, лише 9% мереж водопостачання в Україні не є аварійними, і їх період експлуатації не перевищує 25 років.

«Понад 35% всіх мереж використовуються вже понад 35 років. Проект реконструкції муніципального водного господарства  в Чернівцях дозволить знизити технологічні та фізичні втрати води, підвищити енергоефективність виробництва. Ми сподіваємося, що досвід співпраці по модернізації комунальних мереж в Чернівцях згодом наші країни зможуть розширити й на інші міста України», - зауважила Міністр.

Посол Німеччини, д-р Крістоф Вайль у свою чергу відзначив, що його країна підтримує проведення реформ в Україні, в тому числі і у покращенні житлово-комунальних послуг.

«Німеччина залишає незмінною тверду прихильність підтримувати Україну в ході подолання її величезних викликів з реформування. Надання кращих комунальних послуг за доступними цінами є важливим елементом таких зусиль, спрямованих на модернізацію», - сказав Крістоф Вайль.

Член Управлінського комітету банку розвитку KfW Роланд Зіллер підкреслив, що KfW має широкий досвід по всьому світу з надання допомоги у покращенні систем питного водопостачання з одночасним скороченням енергоспоживання: «У рамках нашого партнерства з Чернівцями ми маємо можливість вперше використати цей досвід на благо українських людей. Більше того, ми сподіваємося, що цей проект буде пілотним і у майбутньому будуть проекти і з іншими містами України».

Як пояснив Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, сьогодні через зношеність мереж місцевого водоканалу собівартість чернівецької води є однією з найвищих в Україні, при тому, що місто знаходиться в межиріччі двох потужних річок – Дністра та Прута.

«Проект реконструкції муніципального водного господарства  дозволить знизити технологічні та фізичні втрати води, підвищити енергоефективність виробництва. Для нас це не лише економічне, а й політичне питання. Бо сьогодні Україна  прагне стати енергонезалежною державою. І наш спільний проект – це ще один крок в цьому напрямку», - запевнив Олексій Каспарук.  

«Проект оновлення системи водопостачання в Чернівцях є комплексним і передбачає реконструкцію як окремих об’єктів водного господарства міста, так і оптимізацію всієї системи водопостачання Чернівців, - пояснив в. о. Директора комунального підприємства «Чернівціводоканал» Юрій Рихло. - Завдяки йому компанія зможе поставляти  споживачам якісну воду за економічно обґрунтованими цінами».

версія для друку