українська російська англійська
Реформа номер один - переформатування системи субсидій, - Павло Розенко
06.02.2015 | 16:21
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Міністр соціальної політики Павло Розенко анонсував переформатування системи субсидій, яке повинно відбутися вже до кінця лютого. Про це він розповів в інтерв’ю журналу «Кореспондент» (№ 5 від 06.02.2015).

Міністр зазначив, що «в Україні 17 млн. сімей. Субсидії отримують трохи більше 1 млн. сімей. Проте, за загальними дослідженнями, в категорію бідних потрапляють мінімум 3,5 млн. сімей, гіпотетично вони вже сьогодні мали б право на субсидії».

Проте, Павло Розенко визнав – більшість людей не вірять, що система субсидій може бути справедливою. У підсумку – парадоксальна ситуація, коли тарифи підвищуються, а кількість людей, які оформлюють субсидії, ні. В існуючій методиці нарахування субсидій існує низка положень, які штучно обмежують людей в їх отриманні.

«Ми будемо максимально спрощувати цю процедуру. Приберемо всі непотрібні критерії. Зараз сім’я, в якій є студент, фактично позбавлена субсидії, адже  вважається, що у нього є дохід – прожитковий мінімум. Незалежно від того, отримує студент стипендію чи ні. І таких пунктів щонайменше чотири-п’ять. Наприклад, в гаражі стоїть два старих авто. І ти вже не маєш права на субсидію. А я хочу, щоб був один критерій – дохід людини, її фінансовий стан. Якщо людина мало заробляє, але вимушена багато сплачувати за житлово-комунальні послуги, вона повинна отримати підтримку», - зазначив Міністр соціальної політики.

Він підкреслив, що не потрібно буде подавати купу документів та заяв, а лише декларацію про доходи. Окрім того, заяви і бланки на оформлення субсидії в поштову скриньку отримає кожен громадянин України. «Будь ласка, заповнюйте їх, покладіть в конверт та відправте до місцевого управління соціального захисту населення. Не потрібно стояти в чергах. Хто захоче прийти – приходьте. Ми гарантуємо максимально можливий сервіс, надамо консультацію. Однак попереджаю: якщо ми знайдемо додаткові доходи, які не вказані в декларації, то матимемо право субсидію відмінити. Ось така перевірка на чесність», - розповів Павло Розенко про основні плани щодо спрощення механізму отримання субсидій.

 

 

версія для друку