українська російська англійська
Реформи сприятимуть зростанню національної економіки й відродженню зруйнованих регіонів
06.02.2015 | 16:27
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Реформи, які проводить український Уряд, будуть сприяти зростанню національної економіки, що відтак дозволить відновити інфраструктуру зруйнованих регіонів. На цьому наголосив у прямому ефірі 24 телеканалу Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.  

“Донецьк і Луганськ – це частина України, хоча і тимчасово непідконтрольна українській владі. У даний момент я дивлюся у майбутнє з оптимізмом: одного дня вони будуть повернені Україні”, - сказав Міністр.  

У відповідь на запитання щодо змін у грошово-кредитній політиці НБУ Айварас Абромавичус зазначив, що з певних причин склалося два курси валют: індикативний курс Національного банку і реальний. Занижений офіційний курс змушував експортерів тримати валютну виручку поза межами країни в очікуванні вирівнювання курсу. Зараз Національний банк вжив заходів для переходу до єдиного курсу гривні.

“Я думаю, у разі отримання траншу МВФ ситуація швидко нормалізується. Єдиний курс означає, що гроші експортерів, які вони тримають за кордоном, також будуть повертатися”, - підкреслив Міністр економічного розвитку і торгівлі.

Айварас Абромавичус наголосив на постійному діалозі з усіма асоціаціями, серед яких  Американська торгівельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Український Клуб Аграрного Бізнесу. Він повідомив, що відбулися зустрічі з представниками металургійної та вторсировинної галузей, автовиробниками. Їхні пропозиції, особливо з дерегуляції, будуть враховані й подані до Верховної Ради з метою зменшення бар’єрів у веденні бізнесу.

“Ми хочемо, щоб в економіку інвестували не лише іноземці, ми турбуємось і про вітчизняного бізнесмена. Зустрічалися з усіма асоціаціями, вислуховували їхні побажання, особливо стосовно дерегуляції. Ми говоримо бізнесу, що правила гри мають вирівнятися, не повинно бути необґрунтованих субсидій. Будемо робити все, аби втручання держави в бізнес тільки зменшувалося”, - зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

 

версія для друку