українська російська англійська
Арсеній Яценюк: 9 лютого до України прибуде місія ЄС для перевірки виконання Україною програми другої стадії лібералізації візового режиму
06.02.2015 | 17:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

9 лютого до України прибуде місія Європейського Союзу для перевірки виконання Україною вимог програми щодо другої стадії лібералізації візового режиму з ЄС. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу після зустрічі з Главою Уряду Словацької Республіки Робертом Фіцо та переговорів урядових  делегацій України та Словаччини в п’ятницю,  6 лютого.

Він повідомив, що в рамках міжурядових  переговорів була  підписана низка угод, які спрощують прикордонний рух між Україною та Словаччиною.

Водночас  Глава Уряду зазначив, що прикордонний рух між країнами «взагалі буде спрощений після того, коли отримає Україна безвізовий режим із країнами-членами Європейського Союзу».

Він також повідомив, що під час зустрічі з Робертом Фіцо обговорювали й  питання торговельно-економічної співпраці України та Словаччини.

Арсеній Яценюк наголосив на важливості технічної допомоги, яку надає Україні Уряд Словаччини, аби допомогти Україні реформувати податкову систему, пенсійну систему «і підказати, яким шляхом краще рухатися в приватизації об'єктів державної власності, адже в Словаччині це все було проведено доволі успішно».

У рамках переговорів урядових делегацій України та Словацької Республіки заступник Міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер та Міністр економіки Словаччини Павол Павліс підписали Протокол про внесення змін та доповнень до Угоди між Урядом України та Урядом Словацької Республіки про пункти пропуску через спільний державний кордон. Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко та Віце-прем'єр-міністр, Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак підписали документ про внесення змін та доповнень в Угоду між Урядом України та Урядом Словацької Республіки про залізничне сполучення через державний кордон від 15 червня 1995 року.

 

 

 

версія для друку