українська російська англійська
Інна Совсун: Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти має формуватися прозоро
06.02.2015 | 19:23
Прес-служба Міністерства освіти і науки

6 лютого 2015 року в МОН за участю Першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун відбувся круглий стіл на тему «Якість вищої освіти України: очікування, завдання, перспективи».

Під час круглого столу міжнародні експерти з питань освіти, представники академічної спільноти, роботодавців та громадськості обговорили принципи формування та роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яке, відповідно до норм нового закону «Про вищу освіту», повинно запрацювати в Україні з 1 вересеня 2015 року.

Інна Совсун зазначила, що Міністерство освіти і науки є ключовим виконавцем завдання зі створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, але процес формування такої структури повинен відбуватися максимально відкрито і демократично. Зокрема, зважаючи на автономію вищих навчальних закладів, відповідальність за формування агентства належить не лише МОН, а й академічній спільноті в цілому.

Інна Совсун звернула увагу учасників круглого столу на більш широку стратегічну мету створення агентства  – формування  нових підходів до забезпечення якості системи вищої освіти. «Забезпечення якості – це не тільки завдання агентства, а в першу чергу – навчальних закладів. Формування культури забезпечення якості в навчальних закладах – це велика стратегічна мета, над якою всім потрібно працювати», - підкреслила Перший заступник Міністра

Вона також зауважила, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти повинно формуватися на засадах прозорості, якості, складатися з людей високої кваліфікації, які продукуватимуть нові ідеї та підходи.

Тод Драммонд, в.о. директора Управління міжнародних досліджень в освіті педагогічного коледжу Університету штату Мічиган, міжнародний консультант Американських рад представив учасникам огляд акредитації в галузі вищої світи у США.

У круглому столі також взяли представник Посольства США в Україні Конрад Тернер, Президент НАПН України Василь Кремень,  заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко; менеджер з аналітичної роботи Національного Темпус/Еразмус+ офіс в Україні Жанна Таланова, директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашнікова.

 

версія для друку