українська російська англійська
Айварас Абромавичус відвідав Полтавську область у рамках робочої поїздки
10.02.2015 | 10:14
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Під час робочої поїздки до Полтавської області 9 лютого Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус ознайомився зі станом справ Кременчуцького заводу дорожніх машин і з новою продукцією Крюківського вагонобудівного заводу. Також відбулася активна дискусія із бізнесменами, активістами й керівництвом області щодо пошуку інвестицій у полтавські підприємства та виходу на нові ринки збуту.

Відвідуючи цехи Кременчуцького заводу дорожніх машин, Міністр був приємно вражений активністю керівництва заводу в освоєнні нових ринків збуту. Директор ПАО “Кредмаш” зазначив, що підприємство заздалегідь напрацювало канали збуту продукції за кордон, тож експорт складає до 80%.  Разом з тим, ринок країн СНД останнім часом частково втратив  привабливість через зниження купівельної спроможності, тому завод шукає можливостей продавати продукцію в інші регіони. Керівництво заводу звернуло увагу на потребу розвивати торгові представництва України в різних регіонах світу, які б активно просували українську продукцію.

Під час дискусії про перехід на європейські стандарти Айварас Абромавичус зазначив, що європейські партнери готові надати технічну допомогу українським підприємствам для імплементації таких стандартів.

Пізніше Міністр завітав до Крюківського вагонобудівного заводу. Айварас Абромавичус, оглянувши новітні вагони різних типів, електропоїзди та поїзди метро, відзначив їх високу перспективність. Міністр зауважив, що українська промисловість зараз має унікальні конкурентні переваги - низьку вартість своєї продукції та можливість виходу на європейські ринки. Він також зазначив, що індикативний курс гривні змушував експортерів тримати валютну виручку за кордоном або обмінювати іноземну валюту на гривню за невигідним курсом. Тим часом, допомога міжнародних партнерів має посприяти поверненню довіри до фінансової системи України та стабілізувати національну валюту.

Підсумовуючи свій візит на підприємства, Міністр зазначив: “Розвиток промисловості дуже важливий, і тому я нещодавно призначив свого заступника, Руслана Коржа, який відповідатиме саме за ці питання. Крім того, ми розуміємо потребу виходу на нові ринки, тож у Міністерстві будемо шукати можливості кращого представлення наших виробників за кордоном і допомоги їм у переході на стандарти ЄС”.

Під час дискусії з бізнесменами, громадою і керівництвом міста про розвиток малого бізнесу та збільшення інвестицій у промисловість області Айварас Абромавичус сказав, що створення чесних, прозорих і простих умов ведення підприємницької діяльності - один із найперших його пріоритетів. Уряд уже ввів мораторій на перевірки малого бізнесу й нещодавно прийняв постанову про дерегуляцію, що відміняє низку сертифікатів і перевірок.

Вислухавши пропозиції щодо державних закупівель, Міністр наголосив на негайній потребі в збільшенні їх прозорості. Чесна та зрозуміла система держзакупівель змогла б не тільки зняти корупційну складову, а й врахувати інтереси вітчизняних виробників, пропозиції яких зазвичай дешевші.

Підсумовуючи свій візит до області під час прямого ефіру телеканалу “Лтава”, Міністр підкреслив важливість спільної роботи над відновленням економіки України.

 

 

версія для друку