українська російська англійська
Павло Петренко в Івано-Франківську поінформував містян і правову спільноту про реформи в системі юстиції
10.02.2015 | 11:16
Прес-служба Міністерства юстиції

9 лютого Міністр юстиції Павло Петренко перебуває з робочою поїздкою в Івано-Франківській області.

У ході візиту Міністр юстиції зустрівся з керівництвом Івано-Франкіської облдержадміністрації. Також Павло Петренко провів нараду за участю трудового колективу головного управління та територіальних органів юстиції, адвокатів, які працюють з обласним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також з місцевими нотаріусами.

Павло Петренко ознайомив представників сфери юстиції з основними напрямками реформування галузі. Він нагадав, що нині триває процес оптимізації структури органів Мін’юсту.

«Ми спільно з USAID та Ernst&Young провели аудит структури Мін’юсту, за результатами якого на 20% було зменшено кількість співробітників територіальних органів юстиції і на 30% – працівників центрального апарату. Це скорочення пов’язано з тим, що ми ліквідували реєстраційну та виконавчу служби, а також прибрали дублюючі функції в системі юстиції», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, спільно з міжнародними експертами розроблено нову структуру, яка є значно ефективнішою. Міністр також поінформував присутніх про проведення першого тестування керівників обласних управлінь юстиції.

«Це було вперше, коли незалежна кадрова комісія разом з USAID та Ernst&Young провели тести за принципами, які існують в приватному секторі. Це перевірка професійних та лідерських якостей, а також вмотивованості», - повідомив Павло Петренко.

Разом з тим Міністр юстиції зауважив, що на всі нові вільні посади вже незабаром буде оголошено публічні конкурси, які дадуть змогу прийти в структуру Мін’юсту молодим, вмотивовані, перспективні людям.

«Без оновлення кадрового складу, без нових підходів, без підвищення мотивації реальних змін, які відчує людина, не відбудеться. Тому зараз ми оголосили публічні конкурси на всі вакантні посади і прибрали будь-які кваліфікаційні обмеження. Маєш вищу юридичну освіту, маєш досвід роботи за фахом, хочеш бути заступником Міністра, керівником департаменту чи обласного управління юстиції, будь ласка, проходь конкурс. Ми оберемо найкращих», - зазначив очільник Мін’юсту.

Разом із тим очільник Мін’юсту поінформував присутніх про реформу в системі доступу до професії нотаріуса та запровадження анонімного електронного тестування. Міністр юстиції також повідомив, що вже найближчим часом буде створено електронний нотаріальний архів.

Павло Петренко наголосив: суть реформ полягає у змінах на краще, які зможе відчути кожен, хто прийде в державні органи і отримає максимально простий і прозорий сервіс без бюрократії, черг і хабарів. На його переконання, навіть війна не може бути аргументом для того, щоб затягувати зі змінами в державі.

«Ми переможемо лише тоді, коли станемо сильнішими не лише на фронті, а й усередині країни», - зазначив очільник Мін’юсту.

Також в рамках робочої поїздки Міністр юстиції відвідав Івано-Франківський університет права ім. Короля Данила Галицького де поспілкувався з професорсько-викладацьким складом та студентами. Окрім того, Павло Петренко ознайомився з роботою органів юстиції Івано-Франківська та завітав до місцевого Центру надання адміністративних послуг.

версія для друку