українська російська англійська
ДСНС і Донецька ОДА вживають заходів щодо організації безпечного вивозу населення міст області
10.02.2015 | 11:44
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

На даний час ситуація в містах Авдїївка та Дебальцеве залишається надскладною. У містах відсутнє централізоване водо-, тепло- та електропостачання. Ці населенні пункти постійно піддаються обстрілам з боку терористів.

Саме тому, основні зусилля Державної служби України з надзвичайних ситуацій наразі зосереджені, перш за все на тому, аби у тісній співпраці з місцевими органами влади, громадськими та волонтерськими організаціями організувати та гарантувати безпечне переміщення мирного населення з міст та селищ Донецької області, які постійно потерпають від обстрілів терористів.

Майже за два тижні, тільки з міста Авдіївка було вивезено 1 272 особи, з міста Дебальцеве та поруч розташованих населених пунктів – 2 827 осіб, а також з міст Авдіївка, Дебальцеве – 845 дітей.

Також завдяки використанню двох броньованих автомобілів «КрАЗ», що були передані ДСНС України, у попередні дні вдалося під обстрілами терористів вивезти з селищ Чернухіно та Ольховатка близько 150 людей, серед яких 20 дітей.

Проте вчора у зв’язку з активними бойовими діями, проводити аварійно-відновлювальні роботи та здійснювати організовану евакуацію населення з міст Авдіївка, Дебальцеве, Світлодарськ, та з розташованих поруч населених пунктів (Новогригорівка, Комуна, Миронівське, Красний Пахар, Чернухине) не було можливості. Учора, як і минулого дня, 8 лютого, нами були підготовлені автобуси, а також два броньованих КРАЗи для вивозу людей. Проте у зв’язку з постійними обстрілами, керівництвом антитерористичної операції автотранспорт не був допущений до цих населених пунктів, виключно заради того, аби убезпечити людей, яких планувалось вивезти.

Разом з цим місцеві мешканці продовжують самостійно залишати небезпечні території. Так, за вчорашній день, до транзитних пунктів зустрічі громадян, які були розгорнуті ДСНС України на залізничних вокзалах міст Слов’янськ та Костянтинівка, звернулось та зареєструвалось 437 людей, з них 87 - діти. Усі вони самостійно та за допомогою волонтерів залишили населені пункти області, що піддаються обстрілам.

У цих пунктах люди отримали необхідну допомогу. Перш за все це психологічна підтримка – там цілодобово працюють наші психологи, адже люди прибували у важкому, стресовому стані. Це й інформаційна допомога, стосовно питань визначення можливих місць переміщення на інші території України, а також були вирішені побутові питання, як-то харчування, теплі речі.

Загалом, починаючи з 28 січня, з міст Авдіївка, Світлодарськ, Дебальцеве, а також поруч розташованих населених пунктів, силами рятувальників, місцевої влади та волонтерів, було вивезено 5 238 людей, серед них 961 дитина та 80 людей, що не можуть самостійно пересуватись.

Окрім організації евакуації населення та переміщення людей у безпечні регіони, продовжується робота щодо доставки гуманітарної допомоги населенню, що залишилось у містах Авдіївка, Дебальцеве та інших.

У Дебальцево в основному люди переховуються в підвалах та бомбосховищах. Саме туди, адресно рятувальниками в попередні дні доставлялись продукти харчування, питна вода, а також ковдри, подушки, матраци і навіть декілька ящиків свічок. Окрім цього, в місто доставлено 11 генераторів та 30 печей на твердому паливі. Вирішується питання щодо доставки пального для генераторів. Учора ж потрапити до міста та доставити чергову гуманітарну допомогу людям не вдалося.

Гуманітарна допомогу – а це продукти харчування, матраци, подушки, ковдри, а також дизельне пальне та бензин було доставлено до Авдіївки. Напередодні до міста були доправлені 8 генераторів для освітлення, 30 буржуйок та продукти харчування.

До проведення аварійно-рятувальних робіт, заходів з доставки обладнання та майна, вивезення людей з міст Авдіївка, Дебальцеве, Світлодарськ та інших, а також для забезпечення роботи транзитних пунктів, залучено 187 осіб у тому числі від ДСНС - 120 осіб особового складу та 34 одиниць техніки.

 

версія для друку