українська російська англійська
Ми докладаємо всіх зусиль, аби вивчити думки переселенців та покращити діалог і підвищити рівень довіри, - Василь Стоєцький
10.02.2015 | 13:12
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Уряд України наразі докладає максимум зусиль задля того, аби покращити діалог та підвищити рівень довіри між органами влади та тимчасово переміщеними особами. Саме тому наприкінці минулого року серед 400 переселенців з АР Крим, Луганської та Донецької областей, які нині проживають у різних регіонах України, проводилося соціологічне опитування. Безпосереднє спілкування з громадянами дозволило краще зрозуміти потреби переселенців та допомогло визначити основні напрямки подальшої роботи. Про це повідомив керівник Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький.

“Це опитування було надзвичайно важливим для нас, адже воно допомогло дещо скоригувати діяльність Штабу та державну політику в цілому. У січні 2015 року ми оголосили результати соціологічного опитування, за допомогою яких змогли зясувати, що близько 69% респондентів хотіли б повернутися до своїх колишніх домівок, але 23% зазначають, що повернуться лише за умови, що їхні рідні міста залишаться частиною України. Не може не тішити той факт, що більшість переселенців зазначили, що відчувають підтримку місцевих громад, де зараз тимчасово проживають. Але разом з тим, через поширені негативні стереотипи, людям складно знайти роботу і житло. Саме тому ми працюватимемо над вирішенням цього питання”, - сказав Василь Стоєцький.

Як зазначив керівник Штабу, результати дослідження було детально проаналізовано і на основі вивчення ситуації, розроблено подальші кроки взаємодії з внутрішньо переміщеними особами. Зокрема, серед першочергових кроків заплановано подальше сприяння та допомога вимушеним переселенцям стосовно адаптації в інших регіонах, створення умов для активізації власних ресурсів. Адже переважна більшість готові до покращення своїх умов життя. Усі опитувані зазначають, що мають фінансові труднощі. Близько 63% респондентів говорять, що змушені економити, аби покрити свої основні продовольчі потреби. 39% респондентів наразі не мають роботи.

Ми також дізналися, що частина опитуваних зазначають, що мають достатній доступ до інформації, а інші говорять, що не володіють всією інформацією, яка стосується питань їх соціального забезпечення. Тому особливу увагу ми приділимо всебічному інформуванню людей щодо тих послуг, які існують для них, аби кожна людина могла отримати всю необхідну їй допомогу. Зокрема, плануємо посилити роботу гарячої лінії, відомчих веб-сайтів та ще більше розповсюджувати інформаційних матеріалів”, - сказав Василь Стоєцький.

Він зауважив, що наразі діяльність як Уряду України, так і Штабу спрямована на всебічну допомогу тим людям, які змушені були покинути рідні домівки та тимчасово переїхати до інших регіонів. І саме тому, беручи за основу дані опитування, спільними зусиллями буде розроблено державну стратегію комунікації з переселенцями таким чином, щоб вона відповідала усім очікуванням людей. Саме ці кроки в подальшому сприятимуть покращенню діалогу та підвищенню рівня довіри між Урядом та переміщеними особами.

Зазначимо, що дане опитування є першим з двох запланованих (друге дослідження буде проведено через два місяці), та має на меті зібрати інформацію для формування державної стратегії комунікації з вимушеними переселенцями.

 

версія для друку