українська російська англійська
Проведення люстраційних перевірок стосовно Прем'єр-міністра України і членів Уряду за законом забезпечує Апарат Верховної Ради України
10.02.2015 | 17:15
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Проведення люстраційних перевірок стосовно Прем’єр-міністра України і членів Уряду на виконання Закону України «Про очищення влади» забезпечує Апарат Верховної Ради України. Це передбачено Порядком проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3 і 4 ст. 1 Закону України «Про очищення влади», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 563 «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади».

Планом проведення люстраційних перевірок (розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 1025) передбачено, що урядовців перевірятимуть з листопада 2014 р.

Інформація про початок проходження перевірки відповідною особою та її результати розміщується на офіційних веб-сайтах Міністерства юстиції та Верховної Ради України.

Варто зазначити, що згідно із порядком проведення люстраційних перевірок Керівник Апарату Верховної Ради України надсилає до Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та Державної судової адміністрації відповідні запити щодо осіб, стосовно яких проводиться перевірка.

Копія довідки про результати перевірки надсилається Керівником Апарату Верховної Ради до Міністерства юстиції, не пізніше, ніж на третій день з дня надходження відповідей від зазначених органів. У свою чергу Мін`юст зобов’язаний її розмістити на офіційному веб-сайті Міністерства теж упродовж трьох днів.

Нагадаємо, що відповідна перевірка стосовно Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка уже завершена. Із повідомленням про початок проходження перевірки Прем’єр-міністром України, заявою про проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», декларацією про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік, а також із результатами такої перевірки можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України за гіперпосиланням: http://iportal.rada.gov.ua/documents/ochischenia_vlady/perelik_posad/98906.html.

 

версія для друку