українська російська англійська
Чернігівщина отримала мобільну амбулаторію для проведення тестування на ВІЛ-інфекцію
11.02.2015 | 09:46
Чернігівська ОДА

 У рамках інвестиційного проекту «Профілактика ВІЛ-інфекції та туберкульозу серед споживачів ін’єкційних наркотиків», донором якого є Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Чернігівська область отримала мобільну амбулаторію для проведення тестування на ВІЛ та надання медико-консультативної допомоги населенню області.  Сьогодні представники громадської організації «Відродження нації» та фахівці обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом  презентували її журналістам.

Новенький переобладнаний автомобіль «IVECO Daily» повністю пристосований для проведення тестування та надання медико-консультативної допомоги представникам груп ризику щодо інфікування ВІЛ. Салон укомплектований необхідними меблями, гінекологічним кріслом, холодильником, ультрафіолетовим бактерицидним опромінювачем, утилізатором, умивальником. Для ефективної роботи у різних погодних умовах автомобіль обладнаний системою кондиціонування, вентиляції повітря та опалювання салону. Безперебійна робота може забезпечуватися постійним джерелом живлення: внутрішнім (забезпечено додатковий акумулятор) та зовнішнім (можливість під’єднання до зовнішньої електричної мережі та наявний бензиновий генератор).

Основною перевагою мобільної амбулаторії є територіальне наближення до цільових груп різних послуг стосовно профілактики поширення ВІЛ-інфекції та інших хворіб, виключаючи необхідність організації складних ланцюгів перенаправлення.

За словами фахівців, важливим компонентом реалізації даної форми роботи є активна й тісна співпраця персоналу мобільної амбулаторії з соціальними працівниками, консультантами за принципом «рівний-рівному», аутріч-працівниками, які мають безпосередній вихід на цільову групу та користуються їхньою довірою.

Робота мобільної амбулаторії дозволить суттєво поліпшити охоплення профілактичними послугами та забезпечити подальше лікування осіб із віддалених населених пунктів області.  Мобільна амбулаторія буде працювати у  Бобровицькому, Городнянському, Козелецькому, Менському, Ріпкинському, Щорському, Чернігівському районі, містах Прилуки та Чернігові.  Це дозволить збільшити профілактичні можливості партнерських організацій та закріпити досягнуті протягом останніх років тенденції щодо стабілізації епідемії ВІЛ-інфекції в області.

версія для друку