українська російська англійська
Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус відвідав Суми
11.02.2015 | 10:02
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Хід реформ у країні, спрощення ведення бізнесу, сприяння експорту вітчизняної продукції та вихід промислових підприємств із кризи - були головними темами робочої поїздки Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса до міста Суми у вівторок 10 лютого.

Під час візиту на «Сумихімпром» Міністр зустрівся з трудовим колективом і керівництвом. Підприємство знаходиться у важкій ситуації через брак інвестицій в оновлення виробництва за останні роки, але всупереч цьому працює й експортує свою продукцію. Наприклад, двуокис титану продають по всій Європі. Попри те, пошук нових ринків збуту, а також забезпечення сировиною вітчизняного виробництва - серед основних проблем і стратегічних завдань підприємства.

Айварас Абромавичус розповів про зміни у сфері управління держкомпаніями, зауваживши, що прозоре управління тільки покращить економічні показники - через збільшення ефективності менеджменту.

«Підприємств безліч, проблеми схожі. Їх усіх треба вивести в публічну площину, аби країна і народ знали, як вони працюють. Тому незабаром уся звітність державних компаній буде опублікована й стане доступною всім громадянам в Інтернеті», - сказав він.

Міністр висловив розуміння головних проблем, які постають нині перед підприємствами, й наголосив на необхідності розміщувати замовлення на вітчизняних виробництвах.

«У країні велика кількість підприємств, які стикаються з труднощами в силу того, що деякі регіони збуту зменшились чи недоступні. Тому, безумовно, держава повинна розміщувати замовлення на вітчизняних підприємствах. Ми вже знаємо, що сильно зростатимуть видатки на військову сферу. Там можемо бачити, як сильно задіяні вітчизняні виробники: багато підприємств працюють у три зміни», - підсумував Айварас Абромавичус.

На зустрічі Міністра зі студентами й викладачами вищих навчальних закладів міста Айварас Абромавичус висловив переконання, що позаяк реформи в Україні розпочали активісти, громадськість і надалі має контролювати впровадження змін. І запевнив, що Мінекономрозвитку відкрите до конструктивних пропозицій.

«Стосовно економічних ВНЗ, ми обговорювали ряд можливостей. Серед іншого, я пропоную, щоб компанії регіону активніше брали студентів на практику під час канікул. Це світовий досвід, де є вигода для обох сторін», - акцентував Міністр.

Він також зазначив, що необхідно боротися з корупцією всіма силами: попри створення Антикорупційного бюро на центральному рівні, на місцях теж мають бути відповідні об’єднання й асоціації активістів. Частку відповідальності за результативність реформ ділитимуть і сам бізнес, і органи місцевої влади, які мають активніше контролювати впровадження реформ у регіонах.

На завершення візиту на Сумщину Міністр взяв участь у прямому ефірі в студії обласної державної телерадіокомпанії.

 

версія для друку