українська російська англійська
Закон щодо спрощення умов ведення бізнесу, прийнятий ВР, зможе надати економічний ефект до 40-60 млрд. грн. до 2020 року
13.02.2015 | 09:44
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Ухвалено ключовий Закон про дерегуляцію. Новим Законом спрощується ведення бізнесу у багатьох галузях економіки через скасування 16 засобів державного регулювання, гармонізацію законодавства з нормами ЄС, зменшення адміністративного навантаження на підприємства та зниження корупційних ризиків у існуючих процедурах. Новий Закон зможе надати економічний ефект у розмірі 40-60 млрд. грн до 2020 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляціяпередбачає скасування 16 свідоцтв, сертифікатів, висновків та інших засобів державного регулювання, що дозволить бізнесменам витрачати менше зусиль і ресурсів на ведення бізнесу та зменшить корупційну складову.

Зокрема, у аграрній галузі удосконалене правове регулювання оренди землі. Тепер орендарі зможуть планувати свій бізнес на кілька сезонів уперед без ризику втратити орендовану ділянку, а також забезпечить відповідальне ставлення до орендованих земель та сприятиме збереженню належного стану ґрунтів. У харчовій галузі впорядкування законодавства на ринку виробництва органічної продукції надасть можливість експортувати її до країн ЄС.

Вилучати сервери IT-компаній, якщо вони не містять ознак злочину, заборонили. Правоохоронні органи копіюватимуть з них інформацію для слідчих процедур і працюватимуть з нею без впливу на господарську діяльність суб’єктів підприємництва.

Зареєструвати компанію тепер можна буде лише за 2 дні, а ліквідація дозвільних центрів та передача їх функцій в Центри адміністративних послуг дозволить оптимізувати бюджетні видатки. Бізнес отримає змогу зменшити  витрати на офіційні платежі за підготовку документів та скоротити перелік причин звернення до посередницьких компаній, що дасть змогу сумарно заощадити до 100 млн. грн., в той час як неофіційні платежі за отримання дозвільних документів скоротяться щонайменше на 150-250 млн. грн. Ці норми окремо дозволять Україні піднятися у рейтингу загальномуDoing Business” на 5 пунктів, а у частині рейтингу з реєстрації компанійпіднятися до ТОП-20.

На засіданні 12 лютого 2015 р. більшість фракцій Парламенту підкреслила спільну конструктивну роботу Уряду та депутатів над цим Законом. Під час підготовки законопроекту були проведені активні консультації з представниками бізнесу та експертних спільнот, а у Верховній Раді було відпрацьовано майже 500 поправок.

Даний Закон матиме значний економічний ефект та є важливим кроком у спрощенні умов ведення бізнесу для українських підприємців

 

версія для друку