українська російська англійська
Україна зможе вийти з кризи лише завдяки проведенню реформ
13.02.2015 | 17:10
Прес-служба Міністерства фінансів

13 лютого, під час «Години запитань до Уряду» в Парламенті, Перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський відповів на запитання народних депутатів щодо переговорного процесу з МВФ та ситуації з підготовкою змін до держбюджету на поточний рік.

«Без кардинальних змін в соціальній, податковій, бюджетній, регуляторній політиці тощо вийти з тієї кризи, як фінансової, так і політичної, яка є сьогодні в Україні, буде неможливо», - наголосив урядовець. 

Щодо угоди з МВФ та нової програми кредитної підтримки економіки України Ігор Уманський повідомив, що попередньо схвалено основні умови співпраці України з МВФ.

«Свою роботу в Києві Місія завершила, але продовжується співпраця на технічному рівні щодо погодження тексту та остаточної редакції листа про наміри, який має підписати Україна», - зазначив Перший заступник Міністра фінансів. 

Він також додав: «Найближчим часом ця технічна робота буде завершена, і ми зможемо винести питання про надання програми розширеного фінансування України на Раду директорів МВФ. Після чого вже будуть визначені остаточно параметри надання цієї допомоги, розміри її надання в поточному році і, в тому числі, перший транш».

Звертаючись до народних депутатів, перший заступник Міністра фінансів зазначив: «Україна, з урахуванням того стану, в якому вона опинилася за ці роки, не здатна більше без підтримки МВФ отримувати доступ до жодних ринків фінансових ресурсів. Тому ми і ви повинні разом робити зміни, проводити реформи, в тому числі, і за допомогою МВФ».

Ігор Уманський також зазначив, що за результатами вчорашнього засідання Уряду головні розпорядники коштів готують свої пропозиції і сьогодні до кінця дня мають надати їх Міністерству фінансів. Він також запевнив, що законопроект про внесення змін до держбюджету, з урахуванням цих пропозицій, до 15 лютого буде подано до Верховної Ради України.

 

 

версія для друку