українська російська англійська
Обговорено стан і перспективи співпраці України та ОЕСР
13.02.2015 | 18:41
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Під час чергового засідання Координаційної ради у зв’язках з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) 13 лютого 2015 року було обговорено стан реалізації діючих проектів (програм) і напрями подальшої співпраці з Україною. Оголошуючи мету засідання, Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус підкреслив необхідність зосередження на визначених пріоритетних напрямах подальшої співпраці на дворічний період, а також імплементації рекомендацій ОЕСР, отриманих у рамках впровадження спільних проектів. Представники української сторони й ОЕСР надали коментарі щодо запланованих для обговорення питань, а також розглянули напрями подальшої діяльності й орієнтовні графіки робіт із реалізації програм і проектів ОЕСР в Україні.

Під час засідання Координаційної ради у зв’язках з ОЕСР були розглянуті такі проекти (програми): стратегія секторної конкурентоспроможності для України, 3 етап (в агробізнесі й енергетиці); створення умов для започаткування схеми гарантування кредиту для малих і середніх підприємств (МСП) в агробізнесі; індекс політики щодо МСП: країни Східного партнерства; проведення другого огляду інвестиційної політики України та огляду щодо політики інвестування в агробізнесі; сприяння екологізації діяльності малих і середніх підприємств; участь України в Антикорупційній ініціативі та розслідуванні фінансових злочинів у сфері оподаткування; проведення дослідження щодо політики та доброчесності у сфері освіти в Україні.

Заступник Генерального секретаря ОЕСР Вільям Данверс зазначив, що Генеральний секретаріат OЕСР працює над імплементацією Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР щодо поглиблення співробітництва (підписаного 7 жовтня 2014 року) та над конкретними заходами з допомоги Україні в пріоритетних сферах. Зокрема, ОЕСР підготовлено проект Плану заходів з реалізації Меморандуму. Вільям Данверс поінформував, що Група підтримки України ЄС, зустріч з якою відбулася напередодні, також визначила пріоритети співробітництва з Урядом України в рамках Меморандуму, передусім у напрямі реалізації політики в сфері розвитку МСП.

Айварас Абромавичус відзначив цей План заходів як стратегічний для Уряду України. “Сподіваємося,  що реалізуючи цей План, Україна матиме шанс стати учасником тих чи інших структур в OЕСР, а також зможе отримати доступ до правових інструментів Організації для забезпечення проведення реформ із використанням найкращого світового досвіду. Ми погоджуємося з визначеними напрямами діяльності й будемо рухатися далі для імплементації зазначеного Плану”, - підсумував Міністр.

Ухвалено, що наступне засідання Координаційної ради у зв’язках з ОЕСР відбудеться 12 червня 2015 року.

 

 

версія для друку