українська російська англійська
Зміни до Державного бюджету на 2015 рік є однією з умов для отримання траншу від МВФ
16.02.2015 | 17:53
Прес-служба Міністерства фінансів

16 лютого відбувся брифінг Міністра фінансів України Наталії Яресько в Українському кризовому медіа-центрі. Під час свого виступу Міністр наголосила на тому, що захист своїх територій як і раніше, є для України пріоритетом.

«Це вимагає від нас з вами фінансової мобілізації, мобілізації всіх наших фінансових та економічних ресурсів, аби не тільки вистояти проти військової агресії проти нашої країни, але й стабілізувати нашу економіку та банківську систему, і що не менш важливо - провести вкрай важливі і давно назрілі структурні реформи в українській економіці», - зазначила Наталія Яресько.

За її словами, необхідною умовою фінансової мобілізації є підтримка України з боку Міжнародного валютного фонду, а також інших багато сторонніх та двосторонніх партнерів, співробітництво з якими також залежить від успішності переговорів з МВФ. 

Так, Міністр фінансів нагадала, що минулого тижня було досягнуто домовленості з Місією МВФ щодо надання чотирирічного кредиту в рамках програми Механізму Розширеного Фінансування. Наталія Яресько запевнила, що українські реформи були підтримані МВФ, і вони допоможуть розпочати зростання економіки України вже у 2016 році.

Разом з тим, Наталія Яресько пояснила, що угода має бути також підписана Радою директорів МВФ, яка розглядатиме питання надання кредиту України тільки після виконання попередніх заходів – «маяків». Одним з таких «маяків» є підготовлені Урядом зміни до державного бюджету.

«Ми дуже сподіваємося, що наші партнери по коаліції підтримують запропоновані зміни, мандат на підготовку яких нам дали саме вони, проголосувавши у грудні за новий склад українського Уряду», - заявила Наталія Яресько.

На уточнюючі запитання від представників ЗМІ щодо термінів та суми першого траншу, Міністр зазначила, що все залежатиме від виконання попередніх умов українською стороною.  Наталія Яресько додала, що зі свого боку, вона очікує лише позитивного рішення від МВФ.   

«Ми не обговорили з ними поки що суми першого траншу. Позиція Уряду – переконати їх у тому, що частина цього кредиту, яка має прийти до нас у 2015 році, має бути якнайбільшою. Як показує досвід співпраці з МВФ по інших програмах,  ця сума може бути до 60% від цілої суми, тобто 60% від 17,5 млрд. дол. США. Це десь приблизно 10,8 млрд. Більше цього у першому році, тобто у 2015-му, не може бути», - пояснила Наталія Яресько.

Міністр також зазначила: «Якнайбільша сума кредиту необхідна,  оскільки ми відбудовуємо таким чином наші резерви в НБУ. Ми таким чином також даємо переконання на всіх ринках (я маю на увазі і на внутрішніх, і на зовнішніх), що наша фінансова ситуація стабілізувалась. І сума має бути значною. Сума має бути вагомою для ринку. І це більше психологічний момент, ніж фактично арифметичний».

 

 

версія для друку