українська російська англійська
Львівщина посіла перше місце в Україні з продажу у 2014 році несільськогосподарських земель та прав на них
17.02.2015 | 15:55
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Львівщина посіла перше місце в Україні за кількістю проданих у 2014 році земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

Надходження коштів до бюджетів збільшилося порівняно з попереднім роком на 7,5 млн. гривень або на 18%.

Як повідомляє Головне управління Держземагентства у Львівській області, загалом у 2014 році на Львівщині від продажу несільськогосподарських земель та прав на них до бюджетів надійшло 41,03 млн. гривень. З них, до Державного бюджету України – 0,71 млн. гривень, до місцевих – 40,32 млн. гривень, у тому числі, надійшли кошти, за paxунок розстрочення платежу з продажу земельних ділянок за попередні роки.

Землевпорядна служба області також відзначає, що торік на Львівщині зріс попит на земельні ділянки, що виставлялися на земельні аукціони.

Так, на земельних торгах протягом року у власність було продано 45 земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 15,42 га вартістю 16,2 млн. гривень. Прав оренди було продано на 15 земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею 8,82 га із загальним річним розміром орендної плати 395,6 тис. гривень.

При цьому, прав власності на конкурентних засадах було продано на 27 земельних ділянок більше, ніж у 2013 році. Прав оренди було продано на 12 земельних ділянок більше, ніж за попередній 2013 рік.

Загалом минулого року місцеві органи влади Львівської області продали 230 земельні ділянки несільськогосподарського призначення, що на 30 наділів більше, ніж у 2013 році.

Довідково

Продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності провадиться згідно з вимогами статті 128 Земельного кодексу України місцевими державними адміністраціями або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

Підставою для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки є рішення місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради про продаж земельної ділянки. Ціна земельної ділянки в цьому випадку визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання цього виду робіт, на замовлення органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

 

версія для друку