українська російська англійська
Тернопільська ОДА сприятиме сімейному влаштуванню якомога більшої кількості дітей-сиріт
17.02.2015 | 18:15
Тернопільська ОДА

Тернопільська облдержадміністрація підписала договір про співпрацю з «Благодійним Фондом «Зміни одне життя - Україна» .

Чотиристоронній договір про співпрацю підписали 17 лютого голова Благодійної організації «Благодійний Фонд «Зміни одне життя - Україна» Леонід Лебедєв, начальник служби у справах дітей Тернопільської ОДА Степан Герасимів, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Курило та директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

За словами Івана Бабійчука, договір передбачає співпрацю сторін щодо сприяння сімейному влаштуванню якомога більшої кількості дітей, які не мають батьківської опіки та піклування в сім’ї, створивши таким чином умови для їх фізичного, духовного, інтелектуального та культурного розвитку.

 У свою чергу Леонід Лебедєв висловив сподівання, що співпраця з Тернопільською облдержадміністрацією буде плідною та допоможе дітям знайти сімейний затишок.

«В області має місце тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, разом з тим, при зменшенні впродовж останніх трьох років на 38 осіб числа таких дітей, збільшується кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання», - зауважив Степан Герасимів.

Відтак, за його словами, підписання договору  сприятиме створенню на території області цілісної системи захисту прав дітей, зокрема, створення умов для реалізації прав кожної дитини на виховання в сім’ї, зростання в безпечному сімейному оточенні, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та гармонійний розвиток, підвищення ефективності роботи державних органів та органів місцевого самоврядування із запобігання соціальному сирітству.

Довідково

Станом на 01 січня 2015 року з 1190 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (274 та 916 відповідно), які проживають на території області, 1043 з них (87,6% при загальнодержавному показникові 85%) виховуються в сімейних формах виховання.

З 2006 року щорічно зростає кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених громадянами України на території області, а починаючи з 2005 року – зменшується кількість дітей, усиновлених іноземцями.

Протягом 2014 року громадянами України усиновлено 10 дітей, іноземцями – 3 дитини.

З початку 2015 року громадянами України усиновлено 2 дітей, іноземцями діти не усиновлювалися.

Разом з тим, при позитивній тенденції щодо зростання національного усиновлення стабільно високою залишаються кількість дітей, які підлягають усиновленню (305);

-38 подружніх пар потенційних усиновлювачів налаштовані на усиновлення маленької дитини, а чисельно переважаюча група дітей, які очікують усиновлення (85%) – діти від 8 років і старші.

Налагоджено систематичний контроль за дотриманням прав та інтересів 243 усиновлених дітей за місцем їх проживання, складено і виконуються графіки відвідування сімей, в яких вони виховуються, сформовано звіти про умови проживання та виховання усиновлення дітей.

Станом на 1 січня 2015 776 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються у родинних опікунів та піклувальників (в т.ч. 33 дітей з особливими потребами).

Щорічно збільшується кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Станом на 10 січня 2015 року 277 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються у 134 прийомних сім’ях (207 дітей, в т.ч. 5 дітей з особливими потребами) та 10 дитячих будинках сімейного типу (70 дітей).

 

 

версія для друку