українська російська англійська
Коментар МЗС у зв'язку зі схваленням РБ ООН резолюції 2202 (2015) та заяви щодо ситуації на Сході України
18.02.2015 | 09:22
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

В Україні вітають одностайне схвалення Радою Безпеки ООН 17 лютого 2015 р. резолюції 2202 (2015) щодо ситуації на Сході України.

У першій з початку російської агресії проти України резолюції Рада Безпеки ООН схвалила «Комплекс заходів з імплементації Мінських угод» та привітала Декларацію лідерів України, РФ, Франції та Німеччини на підтримку «Комплексу заходів», схваленого 12 лютого 2015 р. у Мінську. РБ ООН закликала всі сторони до повного виконання «Пакету заходів», включно з передбаченим ним припиненням вогню.

Важливим елементом вбачаємо зафіксоване в резолюції підтвердження відданості лідерів країн Нормандської четвірки, у т.ч. Президента РФ, імплементації Мінських угод, включно з Мінським Протоколом від 5 вересня 2014 р. і Мінським Меморандумом від 19 вересня 2014 р., підписантом яких є і Росія.

На цьому тлі верхом цинізму виглядає внесення такого проекту резолюції саме Російською Федерацією, яка грубо порушує свої зобов’язання за Мінськими домовленостями.

Сьогодні усі держави світу є свідками брутального наступу на Мінські домовленості. Скориставшись дотриманням українською стороною режиму припинення вогню, терористи за підтримки Росії нарощують наступальну операцію в районі Дебальцевого. Російська сторона послідовно блокує виконання місією СММ ОБСЄ свого мандату щодо моніторингу ситуації. Продовжується постачання Росією зброї на територію України.

У зв’язку з цим вітаємо невідкладну реакцію Ради Безпеки ООН, яка у своїй Заяві ще до голосування за резолюцію, висловила стурбованість триваючими атаками на Дебальцеве.

МЗС закликає міжнародне співтовариство вжити усіх заходів для забезпечення негайного і повного припинення вогню та безумовної імплементації Росією та контрольованими нею терористами Мінського протоколу від 5 вересня 2014 р., Мінського Меморандуму від 19 вересня 2014 р. і Мінського «Комплексу заходів» від 12 лютого 2015 р.

 

версія для друку