українська російська англійська
За останні три тижні з небезпечних районів Сходу України виїхали 9,5 тисяч людей
18.02.2015 | 11:12
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

На даний час у містах Авдіївка та Дебальцеве відсутнє централізоване електро-, водо- та теплопостачання. У місті Світлодарськ внаслідок артилерійського обстрілу відсутнє теплопостачання, газопостачання та частково відсутнє електропостачання.

У зв’язку з  веденням бойових дій в районі міста Дебальцеве, проведення аварійно-відновлювальних робіт залишається неможливим. Проте постійно здійснюється моніторинг оперативної обстановки і в разі її покращення, до відновлення готові приступити близько 200 фахівців та 80 одиниць техніки від державної служби з надзвичайних ситуацій та комунальних служб.

У містах та селищах, де це можливо,  рятувальниками проводились і проводяться роботи з розчищення завалів будівель, надається допомога у склінні вікон багатоповерхових та приватних житлових будинків. Пересувними електростанціями забезпечується життєдіяльність лікувальних закладів, адміністративних будівель місцевих органів влади. Здійснюється підвіз технічної та питної води, а також продуктів харчування населенню міст.

Протягом останніх 10 днів (з 8 лютого) у зв’язку з постійними обстрілами з боку терористів населених пунктів поблизу Дебальцевого, а також замінюванням автошляхів, ДСНС України не здійснювала організований вивіз людей з небезпечних районів.

Разом з тим, жителі міст та селищ Донецької та Луганської областей продовжують самостійно покидати власні домівки та виїжджати на безпечні території.

Таким чином, починаючи з 28 січня, з міст та селищ Луганської та Донецької області вивезли рятувальники, місцева влада, волонтери, а також самостійно залишили населенні пункти 9 476 осіб, серед яких – 2 131 дитина та 304 людини з обмеженими можливостями. Що стосується конкретних населених пунктів: Дебальцеве залишило 2 тисячі  877 людей, Авдіївку – 1 тисяча 319, міста та селища Луганської області - 1052 особи.

Для надання психологічної, інформаційної та інших видів допомоги в містах Слов’янську та Костянтинівці продовжують функціонувати додаткові транзитні пункти зустрічі. Кожній людині, яка звертається за допомогою до цих пунктів, Укрзалізниця гарантує безкоштовне перевезення в межах України до місця тимчасового проживання. Також людина забезпечується у разі потреби житлом для тимчасового проживання в будь-якій області, яку вибере сама, а також вирішуються її соціально-побутові питання. Тільки через Слов‘янськ та Костянтинівку вже організовано переміщення залізничним сполученням в інші регіони 2935 осіб.

У пунктах зустрічі Слов‘янськ та Костянтинівка, у транзитних пунктах на кожному залізничному вокзалі обласного центру, а також в регіональних штабах практично цілодобово працюють психологи Державної служби з надзвичайних ситуацій, які надають відповідну допомогу як дорослим, так і дітям. З моменту організації, та на цей час,  наші психологи разом з волонтерами надали психологічну допомогу більш ніж 140, 5 тис. вимушеним переселенцям, у тому числі  40 тис.  дітей.

Для того, аби гарантувати кожній людині зі Сходу України тимчасове житло, регіональні штаби та органи місцевої влади щоденно здійснюють пошук вільних приміщень, що можна використовувати для тимчасового житла. На цей час по Україні визначено 837 об’єктів різної форми власності, у яких можливе додаткове розміщення 15 тисяч 404 людей. Найбільшу кількість людей готові розмістити у Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській, Львівській, Житомирській, Хмельницькій, Рівненській та Сумській областях.

Крім цього, у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях проводяться заходи щодо облаштування інфраструктури та введення в експлуатацію модульних будинків семи стаціонарних транзитних містечок.

Всього зібрано та встановлено 91 житловий будинок на 3 тис. 488 осіб.

На цей час введено в експлуатацію 44 житлових будинків на 1672 особи, а саме: у м. Харків (13 будинків на 488 осіб), м. Запоріжжя (14 будинків на 544 особи) та м. Павлоград (17 будинків на 640 осіб). На черзі відкриття інших чотирьох транзитних містечок.

Більш детальну інформацію щодо тимчасового житла по регіонам країни можна знайти на інформаційному порталі www.vpo.gov.ua, або звернувшись безпосередньо до  Міжвідомчого координаційного штабу з  питань  соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб при ДСНС, або регіональних штабів.

Окрім гарантування безпечного переміщення  людей та вирішення питань щодо їх тимчасового проживання,  одним із пріоритетних завдань наразі є постійне доправлення гуманітарних вантажів на Схід до тих населених пунктів, де люди залишились і потребують допомоги, а також до людей, які вже переміщені з районів бойових дій. Рятувальники доставляють допомогу до обласних адміністрацій, які в подальшому розподіляють її серед населення.

Так, вчора, до міста Авдіївка рятувальники доставили 40 тонн будівельних матеріалів від Міжнародного комітету «Червоного Хреста».

Забезпечено гуманітарною допомогою селище Стахановець Луганської області, куди було доставлено близько  10 тонн  продуктів харчування, а також ліки та засоби гігієни.

Крім того, до України постійно надходить гуманітарна допомога від міжнародної спільноти.

Зокрема, вчора Посол Федеративної Республіки Німеччини Крістоф Вайль передав піротехнікам ДСНС України 50 металодетекторів з глибиною пошуку до 1 м. для розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Ці металодетектори вже сьогодні відправляться на Схід України до піротехнічних підрозділів, які наразі там виконують завдання за призначенням.

За допомогою цих сучасних металошукачів піротехніки зможуть оперативно виявляти вибухонебезпечні предмети на територіях Донбасу, що становлять загрозу для населення.

Адже за весь період роботи, піротехніками ДСНС у ході виконання завдань вже було виявлено та знешкоджено 574 спеціально встановлених особливо небезпечних вибухових пристроїв, серед яких підривні засоби з дистанційним управлінням, боєприпаси на розтяжках у стані невилучення, фугаси великої потужності, підготовлені до дії  протитанкові та протипіхотні міни, і навіть вибухові пристрої, замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки.

  На сьогодні на територіях Донецької та Луганської областей виконують завдання  9 піротехнічних розрахунків Державної служби з надзвичайних ситуацій – 50 чоловік.   

Після інтенсивних обстрілів з боку терористів міст Слов’янськ, Маріуполь, Краматорськ, Артемівськ, Гродівка та інших, піротехніки ДСНС в короткий термін змогли очистити території від боєприпасів та їх залишків, тим самим гарантуючи безпечне проведення відновлювальних робіт. Наразі, піротехніки щоденно проводять роботи з розмінування об’єктів енергопостачання, а фахівці енергетичних компаній відновлюють  електрику  населених пунктів. Окрім цього, постійно здійснюється розмінування автошляхів та прилеглих територій.

Нагадаємо, що піротехнічні підрозділи ДСНС працюють на сході з 6 липня 2014 року.

 За цей час очищено від боєприпасів понад 1 тисячі 700 гектарів території та 38 гектарів акваторії водних об’єктів; розміновано близько 1 тис. будівель та споруд; виявлено та вилучено понад 33 тисячі одиниць боєприпасів, з них артилерійських снарядів – 5 тисяч 221 одиницю; мінометних мін – 2 тисячі  687; бойових гранат та мін – 3 тисячі 99 од.; реактивних боєприпасів – 568 одиниць; інших вибухонебезпечних предметів – 21 тисяча 431 одиниця.

 

версія для друку