українська російська англійська
НКЦПФР погодила заяву «Української біржі» щодо запровадження валютних деривативів
18.02.2015 | 11:36
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму засіданні, що відбулось 14 лютого 2015 року, зареєструвала зміни до Правил ПАТ «Українська біржа» щодо запровадження в обіг на фондовій біржі деривативів.

Ірина Устенко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР, розповіла: «Фондовий майданчик «Українська біржа» отримав погодження Комісії і відтепер зможе запровадити в обіг зразкові форми ф’ючерсного контракту на курс ЄВРО – долар США. Відзначу, що метою запровадження торгівлі даними ф'ючерсними контрактами є створення нового інструменту в регульованому сегменті фінансового ринку, що дозволить вивести з тіні значний обсяг грошових коштів та вберегти потенційних інвесторів від шахрайських схем».

Зазначимо, що відповідно до зазначених зразкових форм, базовим активом є курс ЄВРО по відношенню до долара США, а виконанням зобов’язань за такими контрактами є сплата сторонами певного ф’ючерсного контракту, зокрема, грошових коштів (варіаційної маржі та підсумкової варіаційної маржі).

Нагадаємо, що Національний банк України погодив вищезазначену зразкову форму ф’ючерсних контрактів на курс валют та надіслав до Комісії відповідного листа.

Найближчим часом документ буде розміщено на офіційному сайті Комісії, де всі охочі матимуть можливість ознайомитись з його текстом.

 

версія для друку