українська російська англійська
Павло Полянський: Потрібно із сучасними дітьми практикувати сучасні форми роботи
18.02.2015 | 16:55
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський під час виступу на комітетських слуханнях на тему «Забезпечення функціонування закладів оздоровлення та відпочинку дітей за нових законодавчих умов», що відбулися в Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту 18 лютого 2015 року, наголосив на забезпеченні якості оздоровлення дітей.

Як зазначив заступник Міністра, увага місцевих органів влади, що відповідають за організацію літнього оздоровлення та відпочинку, повинна бути зосереджена на забезпеченні якості оздоровлення дітей, а на формальних статистичних показниках. Так, для  збільшення загального показника охоплення дітей оздоровленням та відпочинком не менше 70% щоліта місцеві органи влади зобов’язані відкривати на базі шкіл табори з денним перебуванням (пришкільні табори).

Як повідомив Павло Полянський, пришкільні табори у структурі зазначених закладів складають майже 90%. При цьому відомо, що у таборі з денним перебуванням в умовах приміщення школи неможливо забезпечити дітям повний комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, як це передбачено Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Це підтверджується щорічними приписами органів державного санітарно-епідеміологічного контролю та прокурорського нагляду.

«До Міністерства надходять численні звернення від батьківської та педагогічної громадськості з вимогою змінити ситуацію, припинивши практику доведення «планових показників» за рахунок активного відкриття пришкільних таборів. Тим більше, що Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» конкретних відсотків щодо охоплення оздоровленням не передбачено», - повідомив Павло Полянський.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський запропонував внести зміни до Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, виключивши позиції щодо планових показників оздоровлення та відпочинок різних категорій дітей у відсотках.

«Це дасть можливість зосередити увагу і сконцентрувати на розвиток мережі стаціонарних позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих оздоровчих центрів, дитячих санаторіїв тощо, а не на «оздоровленні на асфальті», - підкреслив Павло Полянський.

За словами заступника Міністра, потрібно із сучасними дітьми практикувати сучасні форми роботи. До прикладу, з метою популяризації вивчення іноземних мов Міністерством освіти і науки прийнято рішення (наказ МОН від 03.02.2015 № 89) про створення на добровільних засадах, без «планових» відсотків «охоплення»,  літніх мовних таборів. Активно співпрацюватимемо з громадськими організаціям, міжнародними фундаціями, волонтерами.

 

версія для друку