українська російська англійська
Сергій Квіт: Міністерство освіти і науки започатковує літні мовні табори
24.02.2015 | 16:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час наради з директорами департаментів (начальників управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій 24 лютого 2015 року повідомив, що Міністерство освіти і науки започатковує літні мовні табори.

Зокрема, Сергій Квіт наголосив на важливості питання створення волонтерського проекту проведення мовних літніх таборів, що охопить всі школи країни. «Тут не може бути ніяких рознарядок або відсотків охоплення, але по можливості ми хотіли долучити до проекту всі школи», - зазначив Міністр.

Сергій Квіт повідомив, що діти перебувають в школах у червні місяці в оздоровчих таборах, які насправді не виправдовують себе, тому в цьому році Міністерство пропонує зробити тритижневу літню школу англійської мови на базі загальних середніх навчальних закладів. «Ми привертаємо увагу суспільства до вирішення цієї проблеми, тому що не має сучасної освіти без англійської мови», - наголосив Міністр.

За словами Сергія Квіта, в майбутньому Міністерство освіти і науки планує розробити соціальну програму вивчення англійської мови. «Питання вивчення англійської мовиодне із ключових питань освіти», - підкреслив Міністр освіти і науки України.

Як повідомив Міністр, до проекту літніх таборів МОН залучає українські волонтерські організації та окремих волонтерів з різних країн, які є носіями мови. Методичні розробки вивчення англійської мови у літніх таборах, надані американськими, британськими та канадськими організаціями, будуть розміщені на сайті Міністерства освіти і науки.

«Літня школа англійської мовице один із найважливіших проектів Міністерства загальнонаціонального значення», - наголосив Сергій Квіт. Ключову роль у ньому відіграватимуть обласні департаменти (управління) освіти і науки та інститути підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що представлені в усіх регіонах.

Під час наради також обговорювалися питання фінансування освіти, порядку закінчення навчального року, організації вступної кампанії, проведення мовних таборів, демократизації процесів управління в освіті тощо.

У нараді взяли участь заступник Міністра Павло Полянський, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, Голова Державної інспекції навчальних закладів України Руслан Гурак, представники департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України.

 

версія для друку