українська російська англійська
Колегія Держкомтелерадіо заслухала звіт щодо створення Суспільного мовлення
25.02.2015 | 11:46
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

Колегія Держкомтелерадіо на своєму засіданні розглянула питання «Про хід створення Суспільного телебачення і радіомовлення».

Як повідомив членам колегії генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, підготовлено пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України» (законопроект №1357), який прийнято Верховною Радою у першому читанні. Зокрема, відповідно до запропонованих змін передбачено збереження всього комплексу регіонального мовлення. Крім того, Статут НСТУ має включати гарантії незалежності суспільного мовника, заборону на втручання акціонерів, інших суб’єктів владних повноважень в його редакційну політику, структуру НСТУ (це стосується й регіонального мовлення).

Змінами у разі їх ухвалення заборонятиметься приватизація нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також акцій, що належать державі у статутному капіталі НСТУ. Подані до законопроекту пропозиції також містять уточнення щодо формування Наглядової ради НСТУ та нові положення щодо формування Редакційної ради НСТУ.

«Ухвалення цих змін дозволить нам рухатися вперед, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. – Суспільне мовлення має стартувати цього року».

Члени колегії також вислухали звіт про діяльність Робочої групи та її тематичних підгруп, які розробляють стратегії створення НСТУ.

 

 

 

версія для друку