українська російська англійська
Іноземні військові дипломати відвідали райони проведення антитерористичної операції
25.02.2015 | 12:46
Прес-служба Міністерства оборони

24 лютого в рамках одноденного візиту на Схід України, представники Київської асоціації військових аташе, акредитованих в Україні, відвідали штаб Антитерористичної операції в Краматорську, а також окремі райони проведення АТО у Донецькій та Луганській областях.

Метою візиту було вивчення фактичної ситуації в Донбасі, а також достовірне інформування вищого керівництва країн, які представляє асоціація, про поточну ситуацію в зоні АТО.

Під час візиту офіцери штабу антитерористичної операції провели брифінг для іноземних гостей, присвячений реальному стану справ в Донбасі. Під час заходу військові дипломати були ознайомлені з хронологією порушень незаконними збройними формуваннями режиму припинення вогню, фактами навмисного обстрілу терористами мирних населених пунктів, численними випадками порушень бойовиками прав людини, цілеспрямованого руйнування об’єктів інфраструктури та намаганнями злочинців створити гуманітарну катастрофу у Донецькій та Луганській областях.

Під час інформаційного заходу керівництвом штабу АТО було надано реальні докази недотримання терористами Мінських домовленостей. Зокрема, наголошувалося, що у період з 15 по 24 лютого було зафіксовано понад 430 випадків ведення вогню бойовиками по позиціях сил антитерористичної операції та населених пунктах, а також штурмових дій та обстрілів наших позицій із використанням реактивних систем залпового вогню, артилерії, танків та стрілецької зброї.

Іноземні військові аташе також дізналися про найгарячіші точки в зоні АТО. Йдеться про напружену ситуацію на Донецькому напрямку, зокрема в районі аеропорту, а також у напрямку Маріуполя. Під час брифінгу було наголошено, що попри зменшення загальної кількості обстрілів, противник використовує режим припинення вогню аби відновити боєздатність незаконних збройних формувань, поповнити матеріальні засоби та накопичити боєприпаси.

Після відвідання окремих районів проведення АТО, іноземні дипломати побували в Краматорську. На питання, які цікавили військових аташе відповіли заступник Міністра інформаційної політики, радник Міністра оборони України Тетяна Попова, заступник голови Донецької обласної державної адміністрації – керівник апарату Михайло Нечепорук, представники міської влади та громадських організацій.

Під час зустрічі йшлося про загальну воєнно-політичну обстановку в Україні, заходи в рамках четвертої хвилі часткової мобілізації, взаємодію місцевої влади зі Збройними Силами та іншими силовими структурами, евакуацію мирного населення, економічну ситуацію в Донбасі тощо. Окремо було обговорено заходи щодо протистояння тотальній російській пропаганді.

Військові аташе країн-партнерів висловили стурбованість щодо ситуації в східних областях України, та запевнили українську сторону у всебічній підтримці, щодо вирішення конфлікту мирним шляхом.

 

версія для друку