українська російська англійська
Представники Укрзалізниці взяли участь у конференції щодо співпраці з КНР
25.02.2015 | 15:55
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Представники Укрзалізниці взяли участь у конференції на тему «Ведення бізнесу з Китаєм», що відбулася у Києві 25 лютого. Під час заходу обговорювалися питання виходу українських компаній на китайський ринок та залучення інвестицій з Китаю. Наразі Укрзалізниця співпрацює із залізницями Китаю щодо організації контейнерних перевезень.

У заході взяли участь представники міністерств України, фінансисти, юристи, підприємці, посли Пакистану та Бельгії, інші почесні гості.

Під час конференції було зазначено, що Україна має зміцнити економічні зв’язки з КНР і стати достойним гравцем на китайському ринку, експортуючи до країни товари вітчизняного виробництва. Серед найбільш перспективних сфер для інвестування – це інфраструктурні проекти. Один із напрямків співпраці України та Китайської Народної Республіки реалізується у галузі залізничного транспорту, зокрема забезпеченні контейнерних перевезень.

У січні цього року Укрзалізниця перевезла в складі контейнерного поїзда «Ленд Бридж» 686 ТЕU – це у 3,7 разу більше, ніж за відповідний період минулого року. Поїзд курсує за маршрутом Китай – Росія – Україна – країни Західної Європи та зворотно через Забайкальськ, з травня 2008 року постійно.

Серед основних вантажів, що перевозяться в контейнерах з Китаю до країни Західної Європи (в Угорщину, Словаччину, Австрію, Чехію, Польщу та Німеччину), – сировина (магнезія, тальк, графіт), побутова техніка, а в зворотному напрямку – машинокомплекти, чорні метали, устаткування, продукція хімічної промисловості тощо. Цей поїзд є конкурентним порівняно із морським транспортом.

За увесь 2014 рік у складі контейнерного поїзда «Ленд Бридж» Укрзалізниця перевезла 6206 ТЕU, що на 23% більше обсягів 2013 року.

Укрзалізниця тісно співпрацює з контролюючими органами для спрощення процедур перетину державного кордону та зменшення часу обробки поїзда.

Довідково

Угоду про співробітництво в галузі залізничного транспорту між Міністерством транспорту та зв’язку України та Міністерством залізниць Китайської Народної Республіки було підписано в м. Пекін 27 вересня 2005 року.

Китайська Народна Республіка, як і Україна, є учасником Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС), а також Угоди про міжнародне залізничне пасажирське сполучення (СМПС).

Взаємовідносини між залізничними адміністраціями України та Китайської Народної Республіки також регулюються через участь в роботі Організації співдружності залізниць (ОСЗ).

Маршрут контейнерного поїзда «Ленд Бридж» територією України проходить через прикордонні станції Чоп та Зернове.

 

 

 

версія для друку