українська російська англійська
Аграрна освіта має стати надійною платформою взаємодії науковців, виробників і громадян, – Олексій Павленко
26.02.2015 | 10:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

В Україні потрібно поглиблювати вплив науковців та фахівців на зміст галузевої освіти та наближати науку до викликів реальної економіки, в тому числі, за рахунок оновлення навчальних планів і впровадження сучасних методів навчання. Про це йдеться в статті Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка, опублікованій на сайті видання «Кореспондент».

Міністр зазначив, що саме в цьому полягає головне завдання реформування освітньої галузі, в рамках якого всі бюджетні видатки на утримання закладів освіти, які раніше перебували у системі Мінагрополітики, передано до Міносвіти. «Це не просто зміна відомчої прописки. На часі — виконання нового закону «Про вищу освіту», зміни менеджменту аграрних навчальних закладів, перехід на принципи стратегічного планування та маркетингу ринку освітніх і наукових послуг, управління персоналом», — вважає очільник аграрного відомства.

На думку Олексія Павленка, перерозподіл повноважень має відбуватися з огляду на ринкові фактори розвитку вищої освіти, а також під постійним контролем громадянського суспільства та Мінагрополітики. Останнє залишає за собою право формувати державне замовлення та навчальні програми, а також узгоджувати кадрові та організаційні питання.

«Ми налаштовані на глибоку, системну співпрацю з аграрними навчальними закладами. Відомство має унікальний досвід та методичні напрацювання. Ми краще за інших розуміємо структуру сільського господарства, і можемо на експертному рівні орієнтувати галузеві ВНЗ щодо перспектив галузі та прогнозів на ринку праці», — зауважив Олексій Павленко.

Міністерство має на меті подолати прірву між освітою та реальними потребами економіки, розширити мережу університетських центрів, яка вже нараховує 15 закладів, та посилити позиції аграрних вишів в європейському освітньому просторі. «Необхідна реалізація концепції безперервної та багаторівневої аграрної освіти,орієнтованої на цілісний розвиток особистості, підвищення соціальної адаптації у сучасному мобільному світі. Важливо забезпечити взаємодію ВНЗ із товаровиробниками, HR-агентствами, службами зайнятості. Наш фахівець має бути конкурентним на внутрішньому і світовому ринку. Адже Україна своїми діями щороку утверджує стандарти світового аграрного лідерства», — підкреслив Олексій Павленко.

 

версія для друку