українська російська англійська
Володимир Омелян: Ми хочемо змінити філософію роботи Укрзалізниці, яка формує 3-4% ВВП країни
26.02.2015 | 11:34
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Наразі 3-4% ВВП України формує Укрзалізниця, але її структура управління 1943 року. Про це зазначив заступник Міністра інфраструктури України Володимир Омелян під час дводенного Форуму розвитку інфраструктури України, який розпочався 26 лютого у Києві.

«Інвентаризацію та аудит Укрзалізниці вже закінчено, міняємо структуру, виходимо на акціонування. Ми хочемо змінити філософію роботи Укрзалізниці. Хочемо, щоб її очолила людина, яка не лише готова оголосити реформування, а й довести його до кінця, не залежно від політичних впливів», - зазначив Володимир Омелян.

Він нагадав, що у галузі велика зношеність рухомого складу і нині готується програма оновлення вагонного парку, але цю проблему треба вирішувати комплексно. «Коли говоримо про оновлення вагонів, - повинні думати про локомотиви і про те навантаження на рейки, яке вони здатні витримати, електрифікацію напрямків», - сказав заступник міністра. Також він зауважив, що зараз відбувається скорочення транзиту, переорієнтація  вантажопотоків. У цих умовах особливо важливо скоротити час обробки поїздів, тривалість перевірки контролюючими органами. «Контейнер у порту може перебувати кілька діб в Україні, а у Європі – кілька годин. Необхідно, щоб у нашій країні транзитери почували себе комфортно», - зауважив Володимир Омелян.

Заступник Міністра наголосив на важливості інвестування в інфраструктурні проекти, в тому числі у залізничні. «Світовий досвід довів, що запуск інфраструктури – це поштовх, що дозволяє створити робочі місця та зміцнити економіку країни», - підкреслив він.

версія для друку