українська російська англійська
Україна вшанує пам'ять творця середньовічної європейської держави Руси-України
26.02.2015 | 11:54
ПРЕС-СЛУЖБА УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ

Нагадуючи про роль історичної спадщини Руси-України, цього року Україна вшанує пам’ять князя Володимира Великого у зв'язку з 1000-літніми роковинами його смерті. Про це Президент видав відповідний Указ.

Метою є «збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Руси-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації», - йдеться в Указі.

«Відвоювання нашого минулого не менш важливе за відвоювання наших територій, - вважає голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. - Росія довгий час намагається привласнити історію Київської Русі. На цьому прагненні, між іншим, базуються її претензії вже не лише на українську історію, але й українську територію. Сучасна Україна повинна не лише протистояти таким намаганням, але й усвідомити себе повноправним спадкоємцем середньовічної держави. Указ Президента є свідчення того, що рух в цьому напрямку започатковано».

У планах держави - проведення заходів, спрямованих на вивчення державотворчої діяльності князя Київського Володимира Великого, впливу його політики на політичний та економічний розвиток Європи, зокрема, країн Балтійсько-Чорноморського регіону, проведення урочистостей, карбування та введення в обіг монет, присвячених Володимиру Великому, тощо.

 

версія для друку