українська російська англійська
Більше 9,5 тисячі людей, серед яких 2 тисячі дітей та 150 інвалідів покинули небезпечні території Сходу України за останній місяць
26.02.2015 | 12:45
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

У зв'язку зі складною ситуацією на сході України, жителі Донецької та Луганської областей продовжують залишати небезпечні території та виїжджати з місць постійних обстрілів. Тільки за два останні дні, до транзитних пунктів у Слов'янську та Костянтинівці, а також до регіонального штабу в Донецькій області звернулось 345 людей, що залишили прифронтові території, серед них - 15 дітей дошкільного віку та 5 осіб, що не можуть самостійно пересуватись. Всі вони отримали необхідну допомогу та тимчасовий притулок. Ті, хто виявив бажання виїхати до інших регіонів, залізницею були безкоштовно доправлені до обраного місця призначення. Про це повідомила керівник прес-служби ДСНС України Наталія Бистра.

За її словами, на сьогодні, кількість людей, які, починаючи з 28 січня, самостійно залишили населенні пункти тільки в Донецькій області, яких вивезли рятувальники, місцева влада та волонтери сягнула за 9,5 тисяч осіб, серед яких 2 тисячі – діти та 150 інвалідів.

Крім того, вона зауважила, що незважаючи на ситуацію на сході країни, рятувальники разом з комунальними службами продовжують проводити роботи з відновлення систем життєзабезпечення зруйнованих населених пунктів на звільнених територіях Луганської та Донецької областей.

“За вчорашній день ремонтними бригадами служб водо- тепло- та енергопостачання проводились відновлювальні роботи у містах Артемівськ та Дзержинськ. Ремонтними бригадами та службами газопостачання проводяться ремонтно-відновлювальні роботи по постачанню енергоносіїв до міста Авдіївка. На сьогоднішній день ремонтними бригадами вже відновлено газопостачання та електропостачання у місті Світлодарськ у повному обсязі. Триває робота щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в місті Маріуполь (мікрорайон «Східний). Для проведення аварійно-відновлювальних робіт задіяні рятувальники державної служби з надзвичайних ситуацій та комунальні служби міста”, - зазначила Наталія Бистра.

Керівник прес-служби також повідомила, що на Сході України продовжують працювати піротехнічні підрозділи ДСНС. Протягом вчорашнього дня, групами піротехнічних робіт ДСНС здійснено відпрацювання 2 заявок у Краматорську. Було обстежено 2 гектари території, виявлено та перевезено 32 вибухонебезпечних предмети. Загалом за день, у Луганській та Донецькій областях піротехніками обстежено 5,5 гектарів території, виявлено та знешкоджено 48 вибухонебезпечних предметів, серед яких мінометні міни та реактивні боєприпаси.

“Наразі, на сході країни працює близько тисячі рятувальників державної служби з надзвичайних ситуацій та 200 одиниць техніки. Навіть під обстрілами бойовиків вони продовжують ліквідовувати пожежі та наслідки надзвичайних ситуацій. Щодня виявляють та знешкоджують вибухонебезпечні предмети, розбирають завали житлових будинків, рятують людей. Ризикуючи власним життям доправляють для мирних жителів питну воду, постачають необхідні продукти харчування та будівельні матеріали. Проте терористи повсякчас заважають рятувальникам виконувати свою роботу”, - сказала Наталія Бистра.

Вона зауважила, що бойовиками знищуються пожежні частини, викрадається пожежно-рятувальна техніка. На цей час терористами вже знищено 126 будівель Держслужби з надзвичайних ситуацій у Донецькій та Луганській областях, 34 одиниці техніки, 73 тисячі одиниць майна рятувальних підрозділів. Таким чином, із існуючих на території Донецької області 25 загонів та 6 пожежних частин, на підконтрольній Україні території залишилось 10 загонів та 3 частини. На території Луганської області із 28 підрозділів залишилося 13 підрозділів. Загальна сума збитків сягає за 900 мільйонів гривень.

За словами Наталії Бистрої, бойовики ведуть прицільні обстріли і по самих рятувальниках. На даний момент на Сході України вже загинуло 15 рятувальників, 28 – поранені і один перебуває в полоні. Серед загиблих – рятувальники, які загинули від вогнепальних та осколкових поранень у містах Горлівка, Лисичанську, Ясинуватій, Шахтарську, Макіївці. Двоє співробітників ДСНС були закатовані терористами у містах Міусинськ Луганської області та Авдіївці Донецької області.

Крім того, терористи обстрілюють і вертольоти Служби порятунку. Так, в червні минулого року поблизу міста Чугуїв (Харківська область) були знайдені уламки вертольоту Спеціального авіаційного загону ДСНС України, який здійснював переліт з аеродрому “Ніжин” на аеродром “Чугуїв” (Харківська область). На борту знаходилися 4 члени екіпажу, всі вони загинули.

Ще один співробітник ДСНС загинув під час виконання бойового завдання на вертольоті в районі міста Слов’янськ.

“Один із останніх цинічних злочинів терористів самопроголошеної «ДНР» щодо наших рятувальників було здійснено 24 січня. Тоді вони в черговий раз, здійснивши військовий злочин, взяли в полон 29-ти річного сержанта служби цивільного захисту однієї з пожежно-рятувальних частин Донецької області. Слідуючи із Донецька до міста Авдіївка на власному автомобілі при огляді на Ясинуватському блок-посту, він був затриманий бойовиками тільки за те, що в його автомобілі знайшли форму рятувальника. Бандити висунули йому обвинувачення у диверсанстві”, - повідомила керівник прес-служби.

Вона зазначила, що тіло закатованого рятувальника зі слідами жорстоких тортур декілька днів тому знайшли на території тимчасово підконтрольній терористам, у місті Ясинувата. Про це повідомили матері, яка впізнала сина. Проте терористи заборонили рідним вивезти тіло на нашу територію!

“Я хочу зазначити, що рятувальники ДСНС України на окупованій території Донбасу виконують завдання виключно за призначенням, рятують та захищають населення на випадок надзвичайних ситуацій. Під час воєнних конфліктів, що в різний час відбувалися у світі, сторони завжди з повагою ставилися до рятувальних та медичних служб і у випадку загострення ситуації та початку артобстрілів ці служби мали змогу відійти на безпечні території, а після припинення бойових дій конфліктуючі сторони не заважали рятувальникам та медикам виконувати свою роботу”, - зазначила Наталія Бистра.

 

версія для друку