українська російська англійська
НКЦПФР повідомляє про результати роботи у сфері державного контролю на ринку цінних паперів за 2014 рік
26.02.2015 | 12:56
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підбила підсумки діяльності у напрямі державного контролю на фондовому ринку протягом 2014 року. Так, державний контроль було традиційно зосереджено на забезпеченні дотримання окремими учасниками ринку цінних паперів  правил та норм роботи на ньому, запобіганні порушень прав акціонерів та ін.

Олег Мисюра, директор Департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР, розповів: «Минулого року Комісія спрямовувала свої зусилля як на нормативне регулювання державного контролю на фондовому ринку, так і на власне контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів та саморегулівних організацій. Якщо говорити про нормативний вектор, то наша діяльність у 2014 році була направлена на удосконалення правил проведення перевірок та розробку методичних рекомендацій з проведення перевірок учасників фондового ринку».

За словами Олега Мисюри, протягом 2014 року було проведено 391 перевірку, що в 2,2 рази менше, ніж у 2013 році (889 перевірок). Так, за результатами проведених Комісією в 2014 році планових та позапланових перевірок виявлено 875 правопорушень, що в 1,8 разів менше, ніж у 2013 році.

Зауважимо, що тенденція зменшення кількості перевірок у минулому році була пов’язана із встановленням заборони на проведення перевірок у ІV кварталі в зв‘язку з внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Також Олег Мисюра звернув увагу на роботу Комісії в напрямку досліджень ознак маніпулювання цінами на ринку цінних паперів - так, протягом 2014 року було порушено 5 справ про правопорушення на ринку цінних паперів щодо встановлених ознак маніпулювання цінами.

Додамо, що важливим напрямом роботи регулятора фондового ринку було приведення діяльності акціонерних товариств, які не привели свою діяльність у відповідність до вимоги Закону України «Про акціонерні товариства» та не виконали вимоги законодавства щодо подання регулярної річної інформації. Так, Комісія прийняла рішення щодо зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів на строк до усунення порушень у відношенні 1096 емітентів.

«У 2015 році ми акцентуємо нашу діяльність на приведенні у відповідність до директив Європейського союзу законодавства щодо маніпулювання цінами на фондовому ринку та протиправного використання інсайдерської інформації, а також на контролі за діяльності емітентів, зокрема, на акціонерних товариствах, що не привели свою діяльність у відповідність до чинного законодавства. До того ж, зосередимось на виявленні і вжитті заходів до емітентів з ознаками фіктивності та  вдосконаленні критеріїв ризику, в тому числі, за результатами  пруденційного нагляду», – поділився планами роботи на поточний рік директор Департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР.

 

версія для друку