українська російська англійська
Сергій Бочковський: Ситуація щодо готовності всіх служб у разі виникнення надзвичайних ситуацій - на постійному контролі
27.02.2015 | 09:36
Прес-служба державної служби з надзвичайних ситуацій

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у взаємодії з місцевими органами влади від початку введення на території Донецької та Луганської областей режиму надзвичайної ситуації та режиму підвищеної готовності на всій території країни продовжує виконувати ті завдання, що були покладені на неї Урядом України для гарантування безпеки громадян. Лише за останній місяць були проведені навчання на стратегічно важливих об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки у областях України. Під час навчань були відпрацьовані дії рятувальників та інших служб під час можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Про це повідомив Голова ДСНС України Сергій Бочковський.

За словами Голови Служби, на виконання доручення Прем’єр-міністра України у 24 областях створено 480 мобільних груп для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на найважливіших об’єктах інфраструктури країни.  До складу мобільних груп реагування включено сили і засоби підрозділів головних управлінь та управлінь ДСНС України, аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення, а також аварійних служб тепло-, водо-, газо-, електропостачання та будівельних організацій. Організовано цілодобове чергування особового складу та працівників інших органів виконавчої влади. Окрім цього, рятувальниками ДСНС України спільно з обласними державними адміністраціями створені робочі групи, які здійснюють оперативні перевірки готовності мобільних груп до дій за призначенням.

«Для того, аби підвищити рівень інформування людей у сфері цивільного захисту, в Державній службі України з надзвичайних ситуацій запроваджено тимчасову схему інформування населення з використанням існуючої мережі диспетчерських служб «101» та консультаційних центрів при територіальних органах ДСНС України. Кожен громадянин може цілодобово отримати відповіді на питання, що стосуються цивільного захисту, у консультаційних центрах ДСНС України, які діють на всій території України. Відтепер, якщо людина телефонує на номер «101» і запитає, наприклад, про місце розташування сховища,  лікарні, як поводити себе в тій чи іншій надзвичайній ситуації, диспетчер оперативно переключає її на консультаційний центр. І саме фахівці цього центру всебічно нададуть відповідь на це запитання», - зазначив Сергій Бочковський.

Він зауважив, що у кожному регіоні України діють також мобільні навчально-консультаційні центри. У місцях масового перебування людей рятувальники проводять навчання з питань цивільного захисту серед пересічних громадян. У ході навчань вони роз'яснюють правила дій людей за сигналами оповіщення, у різних життєвих ситуаціях, а також під час терористичної та військової загрози. Піротехніки ДСНС, у свою чергу, наочно демонструють макети вибухонебезпечних предметів та розповідають правила  безпечної поведінки у разі їх виявлення. Представники ж Товариства Червоного Хреста, що також працюють у цих центрах, навчають людей правилам надання першої медичної допомоги.

«Ми посилили також інформаційно-роз’яснювальню роботу з основ безпеки життєдіяльності у закладах освіти, на підприємствах та організаціях по всій території України. Щоденно рятувальники організовують зустрічі з громадянами, під час яких надають рекомендацій щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, терористичних актів, воєнної загрози. Все це робиться задля того, аби навчити громадян правильно діяти у тих чи інших ситуаціях та знизити рівень паніки у разі їх можливого виникнення», - зазначив Сергій Бочковський.

Голова Служби також повідомив, що наразі по всій території України тривають перевірки захисних споруд та їх інвентаризація. Ситуація перебуває на постійному контролі. Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та регіональні комісії й надалі посилюватимуть роботу у сфері навчання населення цивільному захисту, зокрема проводитимуться практичні навчання у школах, на підприємствах, у організаціях та установах.

 

версія для друку