українська російська англійська
Рятувальники ДСНС України продовжують надавати допомогу жителям Сходу України
27.02.2015 | 12:14
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Через постійні обстріли з боку терористів, міста та селища східних регіонів зазнали значних руйнувань.

Для визначення обсягу проведення невідкладних робіт по відновленню інфраструктури зруйнованих населених пунктів та моніторингу ситуації, Державною службою з надзвичайних ситуацій, у Донецьку та Луганську області додатково було направлено два зведених загони рятувальників. Зокрема у Донецьку область направлені рятувальники Міжрегіонального центру швидкого реагування на чолі з полковником Сергієм Біляєвим. У Луганську область - Мобільний рятувальний центр на чолі з Сергієм Лавриненком. Саме рятувальники мобільного рятувального центру на початку лютого під обстрілами терористів здійснювали евакуацію населення з Дебальцево, Авдіїївки, Чернухіно та інших міст Донецької області.

Оскільки на територіях Донецької та Луганської областей велись активні бойові дії і до цього часу проводяться обстріли населених пунктів і є факти замінування територій та доріг, зведені загони наразі обстежують територію та шукають безпечні маршрути як для вивозу людей, так і для доправлення гуманітарної допомоги населенню постраждалих областей. Також, рятувальники вивчають масштаби руйнувань споруд для подальшого їх відновлення.

У Луганській області рятувальники Мобільного рятувального центру спільно з органами місцевої влади у селищі міського типу Станиця Луганська визначили пункти збору людей для здійснення подальшого переміщення, а також обладнали пункти тимчасового перебування людей.

На територіях східних областей продовжують працювати піротехнічні підрозділи держслужби з надзвичайних ситуацій. За вчорашній день ними було обстежено 3 гектари території, виявлено та знищено 38 вибухонебезпечних предметів. В основному це бойові гранати та міни.

Тим часом, вчора, у місті Маріуполь Донецької області, силами комунальних служб та рятувальників продовжувались ремонтно-відновлювальні роботи в чотирьох житлових будинках, що зазнали ушкоджень після обстрілів мікрорайону «Східний».

У місті Авдіївка продовжуються ремонтні роботи по відновленню будівлі 13-ї державної пожежно-рятувальної частини, в яку 23 лютого влучив снаряд, внаслідок чого, було знищено та пошкоджено значну частину покрівлі, а також трубопровід теплопостачання. Будівельні матеріали для відновлення частини у вигляді гуманітарної допомоги були передані Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та Донецькою обласною державною адміністрацією. Ремонтні роботи проводять самі рятувальники. На цей час вже відновлено 36 квадратних метрів покрівлі, зроблено кроквяну частину та відремонтовано обрешітку будівлі. Ведуться роботи по відновленню опалення та склінню вікон. Завершити всі роботи планується протягом 3 – 5 діб.

Також, ремонтними бригадами та службами газопостачання проводяться відновлювальні роботи по постачанню енергоносіїв до міста Авдіївка.

Кожного дня місцевою владою та рятувальниками здійснюється доставка гуманітарної допомоги, в першу чергу, це продукти харчування та питна вода, населенню постраждалих міст східного регіону.

Вчора, до міста Авдіївка рятувальники доставили 20 тонн гуманітарної допомоги від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Від цієї ж організації, продуктові та гігієнічні набори, а також будівельні матеріали, загалом близько 40 тонн, було доправлено і до міста Світлодарськ.  

Територіальні підрозділи Служби порятунку також надають допомогу як населенню Луганської та Донецької областей, так і своїм колегам, які працюють на території цих регіонів. Зокрема, колеги-рятувальники наразі готують техніку, яка в подальшому буде доправлена на схід для вивозу людей, коли це буде можливо. У Дніпропетровській області, за підтримки обласної державної адміністрації, рятувальники переобладнали та бронювали рукавний автомобіль (АР-2) моделі «КАМАЗ 4306». Окрім вивозу людей з небезпечних районів, цей автомобіль застосовуватиметься також для доставки гуманітарної допомоги.

Регіональні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також обласні державні адміністрації також продовжують збір та доставку гуманітарної допомоги, а саме продуктів харчування та будівельних матеріалів до постраждалих населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Так, вчора, у місті Полтава, рятувальники завантажили 40 тонн будівельних матеріалів та 8,5 тонн продуктів харчування, а саме: борошно, цукор, домашню консервацію, згущене молоко, сир, чай, макаронні вироби, крупи, олію овочі та фрукти. Увесь цей гуманітарний вантаж вже найближчим часом буде доправлений мешканцям Маріуполя.

Гуманітарну допомогу у найкоротші терміни вдалося зібрати завдяки Полтавській обласній державній адміністрації, яка надала будівельні матеріали, а також небайдужим громадянам та рятувальникам, які у кожному районі області організували пункти для збору гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що Полтавщина вже 12-й раз направляє гуманітарну допомогу для мешканців Донбасу.

 

версія для друку