українська російська англійська
Олексій Павленко: Зростання аграрного експорту зміцнює національну валюту
27.02.2015 | 14:07
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Мінагрополітики відкриває нові ринки збуту для української аграрної продукції, адже збільшення експорту зміцнює національну валюту. Про це Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України повідомив на ІV Всеукраїнському аграрному форумі.

Олексій Павленко поінформував про успіхи України у освоєнні європейського ринку, зокрема, щодо вичерпання більшості експортних квот, а також  перспектив виходу на ринок ЄС української молочної продукції та яловичини. Міністр повідомив, про активну роботу з відкриття інших світових ринків, зокрема щодо перспектив нових контрактів із КНР, Саудівською Аравією, країнами Азії та Африки. «Вчора обговорили із Послом Королівства Саудівської Аравії напрями двосторонньої співпраці. До речі, днями бачив фотографії супермаркету у Дубаї, де можна купити українську молочну продукцію», - відзначив Олексій Павленко.

Міністр також окреслив складні умови, у яких наразі йде підготовка до весняної посівної кампанії, зокрема, подорожчання добрив, насіння та палива. Ключовим питанням лишається фінансування посівної кампанії — на сьогодні нестача фінансування складає 11 млрд гривень (ліквідність банківської системи — 60 млрд. гривень). Актуальними лишаються питання доступності банківських кредитів, оскільки відсоток за їх користування у деяких регіонів досягає 30%. У бюджеті передбачено 300 млн. гривень на компенсацію кредитних ставок. «Україна буде з хлібом!» - підсумував Міністр.

Говорячи про умови ведення бізнесу в Україні, Олексій Павленко нагадав, що будь-які перевірки суб'єктів господарювання були заборонені рішенням Уряду. Це має захистити аграріїв від свавілля та зловживань з боку державних контролюючих органів. Заборона перевірок є лише частиною реформи із дерегуляції галузі, у контексті якої 15 лютого 2015 р. Верховна Рада України прийняла закон щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляції).

Довідково:

IV Всеукраїнський аграрний форум зібрав більше 500 представників сільського господарства зі всіх областей України для обговорення нагальних проблем в АПК. Всеукраїнський аграрний форум є постійно діючою структурою, яка об'єднує профільні асоціації, товаровиробників та переробників сільськогосподарської продукції.

 

версія для друку