українська російська англійська
На Колегії МОН було затверджено список підручників, висунених на здобуття Державної премії України в галузі освіти і техніки 2015 року
27.02.2015 | 14:36
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

26 лютого 2015 року під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулося засідання Колегії МОН.

Членами Колегії розглянуто питання імплементації Закону України «Про вищу освіту», виконання програми проведення досліджень українськими вченими в Антарктиці, визначення результатів ЗНО, порядок надання грифів та свідоцтв МОН, висунення підручників на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, відзначення освітян державними нагородами України, відзнаками Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Під час засідання Міністр освіти і науки України наголосив на важливості імплементації Закону України «Про вищу освіту» та зазначив, що сьогодні Міністерство працює над розробкою нормативно-правової бази для його втілення.

Максим Стріха, заступник Міністра освіти і науки, повідомив про виконання науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки. Максим Стріха зазначив, що на станції «Академік Вернадський» проводяться вагомі дослідження за геолого-геофізичними, гідрометеорологічними, океанографічними, біологічними, медико-фізіологічними та міждисциплінарними напрямками, які підтримуються міжнародним Науковим Комітетом з Антарктичних досліджень (SCAR).

Заступник Міністра наголосив, що українським вченим вдалося встановити перспективні на родовища вуглеводнів та інших корисних копалин ділянки в Антарктиці, розробки яких у майбутньому стануть прибутковими.

Максим Стріха підкреслив вагомість антарктичної експедиції українських вчених: «Україна є однією з небагатьох країн, які мають статус Антарктичної держави і сьогодні як ніколи потрібна дієва державна підтримка на законодавчому рівні для проведення подальших наукових досліджень в Арктичному регіоні».

Під час заходу Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти, поінформував про систему визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що пропонується у цьому році. Директор УЦОЯО наголосив, що від системи оцінювання залежить кількість абітурієнтів, які змагатимуться за право стати студентами вищого навчального закладу.

Ігор Лікарчук зазначив, що з метою удосконалення технології визначення результатів ЗНО Українським центром оцінювання якості освіти запропоновано методи, які використовуються у багатьох країнах світу. В їх основі – визначення порога «склав/не склав», що відповідає в повному обсязі науковим засадам освітніх вимірювань, дає можливість забезпечити якісніший відбір абітурієнтів та не суперечить міжнародній практиці проведення зовнішніх іспитів.

За словами Ігоря Лікарчука, проаналізувавши різні методики, Український центр оцінювання якості освіти виділив системи визначення порогового балу В. Ангоффа та К. Беука як найбільш раціональні. За методикою В. Ангоффа, визначення порогового балу здійснюватиметься шляхом встановлення експертами мінімальної кількості тестових балів, які за виконання тесту може отримати абітурієнт з мінімально необхідним рівнем знань. За словами Ігоря Лікарчука, цей метод дає найбільш точні результати, але його використання може призвести до достатньо високого відсотку абітурієнтів, які не подолають цей поріг. У той же час метод К. Беука має більшу кількість показників, які використовуються для визначення порогу та враховує політичну, економічну та соціальну ситуацію в країні, що дасть можливість збільшити кількість абітурієнтів. Тому, на думку Ігоря Лікарчука, важливо визначитись з оптимальним методом оцінювання, що дозволив би університетам провести якісний відбір студентів та водночас врахувати ситуацію в країні.

Рішенням Колегії визначено, що найближчим часом буде розроблено Положення про встановлення порогового балу, із врахуванням зауважень та пропозицій членів Колегії.

На Колегії було затверджено список підручників, висунених на здобуття Державної премії України в галузі освіти і техніки 2015 року; розглянуто питання надання навчальній літературі, засобам навчання і обладнанню грифів та свідоцтв МОН; висунення наукових праць на присудження щорічних премій Президента України для молодих учених; відзначення працівників галузі освіти і науки нагородами України, відзнаками Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку