українська російська англійська
Міністерство культури та КМДА спільно працюватимуть над захистом археологічних знахідок на Подолі
02.03.2015 | 18:59
Прес-служба Міністерства культури

Керівництво Мінкульту та КМДА, експерти-археологи, представники громадськості, інвестора та забудовника Поштової площі дійшли згоди щодо великої історичної та культурної цінності знайдених об’єктів.

Міністерство культури та Київська міська державна адміністрація створять спільну робочу групу, яка працюватиме над збереженням археологічних знахідок часів Київської Русі на Подолі та наданням їм офіційного захисту відповідно до законодавства.

Під головуванням Першого заступника Міністра культури Ігоря Ліхового, заступника Міністра культури Юрія Зубка та заступника голови КМДА Павла Рябікіна відбулася нарада за участі археологів, реставраторів, архітекторів, представників громадськості, а також уповноважених представників інвестора та забудовника Поштової площі, де наприкінці лютого знайдено цінні археологічні артефакти часів Київської Русі.

В ході зустрічі учасники дійшли згоди щодо великої історичної та культурної цінності знайдених об’єктів та необхідності докласти максимальних зусиль для їхнього збереження та створення унікальної музейної експозиції на автентичному місці розкопок. Знахідка має важливе значення, оскільки не лише розширює уявлення про межі старого Києва, а й про економічний потенціал столиці Київської держави XI-XII століть.

Водночас, археологи та реставратори вказали на складність ведення археологічних робіт у зимовий період, ризики підтоплення ґрунтовими водами та зсувів ґрунтів; велику фінансову вартість археологічних робіт, дослідження та музеєфікації знахідок.

Для розв’язання питання щодо правового захисту пам’яток, подальшого експонування знахідок було вирішено створити спільну робочу групу Міністерства культури та КМДА, яка в найкоротші терміни розробить план заходів для збереження унікальної археологічної знахідки. Протягом трьох днів до робочої групи буде подано кандидатури також від представників громадськості та від інвестора та підрядника реконструкції Поштової площі.

 

версія для друку