українська російська англійська
Павло Розенко: Завдання номер один - провести реформи і запустити економіку, яка дасть ресурс
03.03.2015 | 13:11
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Міністр соціальної політики Павло Розенко наголошує, що для підвищення соціальних стандартів необхідно якнайшвидше провести реформи і запустити економіку, яка дасть країні ресурс. «Проїдати ж міжнародні засоби - шлях в нікуди. Завтра їх вже ніхто не дасть», - сказав Павло Розенко в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Якщо економіка не запрацює, то різати доведеться по живому і реально скорочувати всі соцвиплати. Тому не потрібно обманювати суспільство. Гроші не впадуть нам з неба, соцвиплати - це похідна від стану економіки. Чим сильніше буде економіка, тим вище рівень і якість життя в Україні», - зазначив Міністр.

Павло Розенко зауважив, що Уряд зафіксував хоч і невелике, але все-таки підвищення соціальних стандартів з грудня 2015-го. «Якби ми цього не зробили другий рік поспіль, то в першу чергу це сильно вдарило б по купівельній спроможності громадян, яку в період економічної кризи всі країни навпаки намагаються підтримати. Тому що звичайна людина не виводить гроші в офшори на Кіпрі, а йде в магазин, купує товар і тим самим дає українській економіці розвиватися», - сказав він.

«Не так швидко, як хотілося б, але в грудні соціальний стандарт буде підвищений як мінімум на 13%. Більш того, у Держбюджеті України чітко зафіксовано завдання Уряду ретельно вивчити підсумки першого і другого кварталів. І повірте, якщо буде хоч мінімальний додатковий ресурс, який можна направити на підвищення соцстандартів, Уряд обов'язково це зробить», - наголосив Міністр.

Він також пояснив, для виплати пенсій українцям «навіть у нинішніх мізерних сумах (949 грн. - мінімальна, і трохи більше 1500 - середня пенсія) без підвищення і індексацій ПФ сьогодні не вистачає 81 млрд. грн.». «Це дотації держбюджету. І кожне підвищення пенсії на 10-20 грн. виливається по країні вже в мільярд», - додав Павло Розенко.

 

версія для друку