українська російська англійська
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, що стосується захисту прав інвесторів
03.03.2015 | 16:54
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект (реєстр. № 2259), який поліпшує захист прав інвесторів. Документ призначений спростити умови ведення бізнесу, покращити інвестиційний клімат та імідж України.     

Дерегуляція економіки - напрям, який необхідно використати в повному обсязі для стимулювання бізнесу й залучення інвестицій. Між тим, через недосконалість деяких норм чинного законодавства, міноритарні акціонери залишаються погано захищеними, що своєю чергою, стримує потік інвестицій у країну.

Законопроект пропонує:

1) запровадити поняття похідного позову (закріпити право міноритарного акціонера, що володіє усього 5% акцій, подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків),

2) встановити відповідальність посадових осіб господарських товариств у випадку нанесення шкоди товариству своїми неправомірними діями (посадова особа господарського товариства особисто відповідатиме за нанесену шкоду),

3) запровадити інститут «незалежних директорів», які представлятимуть інтереси міноритарних акціонерів у публічних акціонерних товариствах (це особа, яка останні 5 років не здійснювала сама або через інших осіб управління акціонерним товариством і яка обрана членом наглядової ради цього акціонерного товариства).

При підготовці документу було враховано пропозиції бізнес-спільноти, експертів, міжнародних фахівців-економістів.

Запропоновані зміни дозволять покращити інвестиційний клімат та імідж країни; створити сприятливіші умови для ведення бізнесу, підвищити позиції України в рейтингу Doing Business - 2016 (із 109 на 7 позицію за індикатором «Захист міноритарних інвесторів») та адаптувати законодавство України до законодавства Європейського Союзу в частині захисту прав інвесторів.

 

версія для друку