українська російська англійська
Тривають роботи з відновлення життєдіяльності населених пунктів Донецької та Луганської областей
04.03.2015 | 10:52
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Наразі у Донецькій та Луганській областях силами аварійно-відновлювальних бригад комунальних служб та рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій,  тривають роботи щодо відновлення систем життєдіяльності населених пунктів регіонів.

Зокрема, у Донецькій області станом на сьогодні вже відновлено 6 874 об’єкти. Це об’єкти житлово-комунальної, соціальної, транспортної інфраструктури, об’єкти тепло- та водопостачання, а також водовідведення. 

Разом з тим, за даними Донецької обладміністрації,  в області станом на сьогоднішній день  зруйновано та пошкоджено більше 9,5 тисячі  житлових будинків всіх форм власності.  Без житла, води, газу, електроенергії залишається  близько 150 тисяч людей.

За час ведення бойових дій на території області було зруйновано та пошкоджено 1 280 обєктів енергопостачання.

Наразі знеструмленими залишаються 43 населених пункти регіону.  Серед них на окупованих територіях без електропостачання залишаються 12 населених пунктів Шахтарського району, 2 населених пункти Єнакіївської міської ради, а також міста Донецьк, Докучаївськ, Ясинувата, Дебальцеве, Вуглегірськ, Горлівка,  частково Тельманове.

На території, підконтрольній Збройним Силам України - 6 населених пунктів Артемівського району, а також міста Красногорівка, Мар’їнка та частково Авдіївка.

Також електропостачання відсутнє на частково окупованій території: Мар’їнський район – 2 населених пункти, Ясинуватський район – 13, Тельманівський район – 3 населених пункти, Новоазовський район – 3 населених пункти.

Без електропостачання залишаються близько 82,5 тисячі осіб.

Ремонтними бригадами здійснюється щоденний моніторинг ситуації та як тільки є можливість, щоб не наражати людей на небезпеку, проводяться роботи по відновленню ліній електропередачі та забезпечення роботи об'єктів електропостачання.

За попередньою оцінкою, загальна сума коштів, необхідних на відновлення зруйнованих об’єктів електропостачання у Донецькій області складає більше 500 мільйонів гривень.

За весь час ведення бойових дій у Донецькій області було пошкоджено 3 тисячі 394 газопроводи. Наразі переважна більшість відновлена,  залишається усунути пошкодження на 657 розподільних газопроводах та відновити роботу 11 газорозподільних пунктів. До газопостачання наразі  підключено більше  214 тисяч абонентів.  Таким чином, на території регіону без газопостачання залишається більше 8 тисяч приватних та 240 багатоквартирних будинків, а також 37 підприємств - це близько 17,5 тисячі абонентів. Серед них -  на окупованих територіях: місто Горлівка, селище Гольмiвське Горлівської міської ради, населенні пункти Малоорловка, Новоорловка та Орловоіванівка Шахтарського району. На частково окупованих територіях: Ясинуватський район та селище Чермалик Тельманівського району. На території, підконтрольній Збройним Силам України: місто Мар’їнка та Мар`їнський район, селеще Дружба (Дзержинської міської ради), селище  Луганське Артемівської міської ради.

Приблизна сума збитків, завданих терористами системі газопостачання  області,  складає близько 60  мільйонів гривень.

Тривають також роботи щодо відновлення водопостачання у містах та селах Донецької області. Наразі у регіоні відключеними від водопостачання залишаються 913 тисяч абонентів.   Це населенні пункти  на території, підконтрольній українській владі, – Білозерське, Димитров, Українськ, Новодонецьке, Олександрівка, Карлівка Мар’їнського району, Красноармійськ, Селидове, Докучаєвськ, Вугледар, Волноваха, Павлівка (Волноваського району), Тельманове, Оленівка Волновахського району та  місто Новоазовськ. На частково непідконрольних територіях:  міста Красногорівка, частково Донецьк, місто Ясинувата  та Ясинуватський район На непідконтрольній території залишається без  водопостачання місто Жданівка.

Тривають роботи щодо відновлення систем життєзабезпечення  населених пунктів і в  Луганській області.

За інформацією Луганської обласної державної адміністрації,  на сьогоднішній день у Луганській області зруйновано та пошкоджено понад півтори тисячі житлових будинків всіх форм власності.  Загальна сума руйнувань становить понад 1,6 мільярда гривень.

Крім того, в результаті бойових дій у регіоні, без урахування непідконтрольних органам державної влади територій,  пошкоджено 353 розподільних газопроводи. Без газопостачання залишаються 5 населених пунктів, це  більш ніж півтори  тисячі абонентів.

Разом з тим,  ремонтні роботи не зупиняються і наразі  вже відновлено 174 пошкоджень розподільних газопроводів та підключено газопостачання для 88 тисяч  абонентів та 54 підприємств.

Наразі проводяться роботи на розподільчих електромережах Станично-Луганського району. Без електропостачання залишаються 6 населених пунктів, з них 2 відключені повністю (селища Троїцьке та  Новотошківка) та 4 частково (селища Кримське, Макарове,  Валуйське  та селище міського типу  Станиця – Луганська).

Без водопостачання у Луганській області залишається близько 163 тисяч осіб на території підконтрольній Збройним Силам України: у містах Перевальськ, Алчевськ, Лутугіне та  Біле (Лутугінський район).

Міста Луганськ, Первомайськ та Красний луч забезпечені водопостачанням частково. У зв’язку з відсутністю доступу до місця аварій на об’єктах водопостачання,  відновлювальні роботи на цих ділянках наразі не проводяться.

 

версія для друку