українська російська англійська
Період застосування пільгової ціни на опалення збільшено до 1 травня
04.03.2015 | 15:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Період застосування пільгової ціни на опалення збільшено до 1 травня. Про це повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. Він наголосив, що урядовим рішенням «збільшено не опалювальний період, а період застосування пільгової ціни на опалення в розмірі 3600 гривень за тис. куб м.»

Міністр зазначив, що споживачі платитимуть упродовж 12 місяців – саме на такий період буде розбито плату за теплопостачання: «На 12 місяців розбивається оплата. Це буде середньоарифметична сума з подальшим коригуванням. Повертаємося до тієї системи, яка існувала раніше».

Водночас він наголосив, що всі малозабезпечені родини, які потребують допомоги в оплаті за комунальні послуги, отримуватимуть субсидії від держави. Для цього Міністерством соціальної політики розроблено новий, значно спрощений, механізм надання субсидій населенню.

«При прийнятті цього рішення ми тісно працювали з Міністерством соціальної політики. Ми в них віримо і вважаємо, що вони придумали дуже хорошу модель, спростили її. Той мільйон домогосподарств, які сьогодні отримували субсидії і надалі будуть автоматично отримувати. Будуть долучатися нові учасники –  система дуже проста. На неплатежі ми не розраховуємо у великому обсязі», - запевнив Міністр.

Водночас він зазначив, що якщо упродовж трьох днів температура повітря перевищує 8 градусів, то рекомендується припинити подачу теплоносія. На даний момент проходять консультації із технічними спеціалістами, чи можна понизити цей температурний режим без негативних наслідків для споживачів, для населення.

«Якщо ми зможемо якимсь чином отримати додаткову впевненість, що зменшення цього ліміту, наприклад, до 6 градусів, жодним чином не вплине на споживачів, на температуру в їхніх домогосподарствах, то можливо ми будемо таку пропозицію робити. Але на даний момент поки що я не готовий говорити, що це буде відбуватися. Поки що ми залучили спеціалістів, які помагають в рамках цього питання», - зазначив Володимир Демчишин.

 

версія для друку