українська російська англійська
Цього року Аграрний фонд закупить 1,2 млн. тонн зерна
04.03.2015 | 16:14
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Цього року ПАТ «Аграрний фонд» придбає 1,2 млн. тонн зерна, в тому числі, під час форвардних закупівель буде закуплено 1 млн. тонн, під час спотових – 200 тис. тонн. Про це на прес-конференції в прес-центрі ІА «Укрінформ» повідомив т.в.о. голови правління фонду Андрій Радченко.

Він нагадав, що під час першого етапу форварду фонд уклав угоди на придбання 781 тис. тонн зернових, з яких 752 тис. тонн становила пшениця 2 і 3 класу. «Мінімальна партія зерна для пшениці – 100 тонн. Ми не будемо переглядати цю структуру, адже прагнемо підтримати сільськогосподарських виробників у важкі фінансові часи», – пояснив Андрій Радченко.

За його словами, Агрофонд приймає заявки на укладення договорів до 30 березня. Але у разі необхідності цей термін може бути продовжено до квітня.

Говорячи про продовольчу безпеку, Андрій Радченко запевнив, що фонд має в розпорядженні необхідні ресурси, зокрема, запас продовольчої пшениці складає 500 тис. тонн. «Якщо ми говоримо про помольні партії, то цієї пшениці вистачить на щомісячну сумарну реалізацію до 50 тис. тонн борошна. Це дозволяє говорити, що паніка в регіонах мала ажіотажний характер. В Аграрного фонду дійсно вистачить ресурсів, щоб реалізовувати борошно до березня наступного року», – запевнив Андрій Радченко.

 

 

версія для друку