українська російська англійська
Протягом 2015 року Мінрегіон планує розробити та прийняти понад 200 актів законодавства
04.03.2015 | 19:53
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обговорили актуальні та важливі для розвитку держави проекти актів законодавства, заплановані до розгляду протягом 2015 року.

Обговорення під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка відбулося в ході спільної наради Мінрегіону та Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства 4 березня.

«Один з головних акцентів ми сьогодні робимо на двох законопроектах – «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який вже пройшов перше читання у Верховній Раді України, та «Про житлово-комунальні послуги» - це нова редакція Закону. Їх прийняття дозволить запровадити ринкові взаємовідносини в житловому господарстві, що не тільки позитивно вплине на розвиток галузі, а й забезпечить споживачів якісними послугами», - зауважив Володимир Кістіон.

Окрему увагу Перший заступник Міністра приділив питанню оновлення законодавства в сфері поводження з побутовими відходами.

«Сьогодні ринок надання послуг з переробки та захоронення побутових відходів монополізований, органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати тарифи на такі послуги та використовувати кошти від збору з виробників тари і упаковки за утилізацію пакувальних матеріалів. Також важлива екологічна складова – ми сьогодні маємо невиправдано велику кількість полігонів та звалищ побутових відходів, які не відповідають стандартам Євросоюзу», - розповів Володимир Кістіон.

За його словами, змінити ситуацію, що склалася у цій сфері можливо, зокрема, прийняттям проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії  з альтернативних джерел енергії», які вже зареєстровані у Верховній Раді України.

Також, в ході наради обговорили питання щодо проектів законів України, спрямованих на розвиток підприємницької діяльності та прискорення євроінтеграційних процесів у будівельній галузі та питання технічного регулювання у будівництві.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Романа Абрамовського, основним завданням галузі є спрощення дозвільних процедур, децентралізація, створення сприятливих умов для ведення бізнесу тощо.

«Сьогодні формується відповідне законодавче підґрунтя. Міністерством розроблений Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», який вже прийнятий Верховною Радою України у першому читанні і передбачає, зокрема надання органам місцевого самоврядування права самостійно виконувати підготовчі та будівельні роботи, здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів тощо», - розповів Роман Абрамовський.

Він також нагадав про важливість технічного регулювання будівництва, для чого Міністерством розроблений проект Закону України «Про гармонізацію з нормами законодавства Європейського Союзу основних вимог до будівель та споруд, а також спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів».

«Запровадження положень цього Закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних виробників будівельних виробів, встановленню чіткого розподілу функцій учасників цього ринку, запровадженню процедури декларування будівельних виробів замість їх обов’язкової сертифікації», - зазначив Роман Абрамовський.

«Сьогодні відбулася перша спільна нарада у такому розширеному форматі. Це дає нам змогу почути один одного, обговорити усі нагальні питання та прийняти системні рішення. Безперечно, Міністерство потребує підтримки членів профільного Комітету у прийнятті важливих для держави та суспільства законопроектів. Сподіваюся, що такі зустрічі проходитимуть і надалі», - додав Володимир Кістіон.

Загалом в нормотворчих планах Міністерства на 2015 рік 44 проекти Законів України, 69 проектів постанов Кабінету Міністрів України та 95 наказів Мінрегіону.

 

версія для друку