українська російська англійська
У місті Нікополь відкрито третє транзитне містечко в Дніпропетровській області, розраховане на 456 людей
05.03.2015 | 09:30
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

https://www.youtube.com/watch?v=d8hqcUcFplw&feature=youtu.be

 

4 березня у місті Нікополь Дніпропетровської області розпочало функціонувати транзитне містечко для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб зі Сходу України. Містечко може розмістити 456 людей та призначене для короткострокового проживання внутрішньо переміщених осіб.

  В урочистій церемонії відкриття взяли участь Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Україні Детлеф Вольтер, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Трейгерман, директор департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України Руслан Білошицький, начальник Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Ігор Романюк, виконуючий обов’язки Нікопольського міського голови Андрій Фісак та родини внутрішньо переміщених осіб, які будуть мешкати в містечку.

В рамках допомоги від Уряду Німеччини до міста Нікополь надійшло 48 вантажівок з 176 модулями, з яких було змонтовано 9 будинків із 10 модулів, 3 будинки із 27 модулів, 1 будинок адміністративно-господарського призначення із 3 модулів та 1 будинок (пральня) із двох модулів. Наразі на майданчику повністю завершені роботи з монтування модулів, підключення їх до інженерних та енергомереж та укомплектування меблями.

«Це велика честь відкрити разом з присутніми сьогодні це модульне містечко. Воно є прикладом солідарності Німеччини та України в цей важкий час. Доля внутрішньо переміщених осіб надзвичайно турбує нас, тому ми раді, що маємо можливість допомогти цим людям. Дякую рятувальникам та владі Дніпропетровщини за вашу співпрацю та тісну взаємодію», - наголосив Генеральний консул Німеччини Детлеф Вольтер.

Всі будиночки, у яких проживатимуть люди, укомплектовані ліжками, шафами, матрацами, наматрацниками, постільним приладдям, столами, стільцями, кухонним інвентарем (посудом, столовими приборами тощо), холодильниками, засобами особистої гігієни, санвузлами відповідно до запланованої чисельності людей.

Для визначення людей, які проживатимуть у містечку, була сформована спеціальна комісія, що розглядала заявки та визначала, хто проживатиме у будиночках. Першочерговими критеріями відбору слугували багатодітні родини (від трьох дітей у сім’ї) та родини, в яких проживають діти з обмеженими можливостями. Договір з людьми, які згодилися проживати у будиночках, укладатиметься на один місяць із можливістю подальшого продовження дії договору. На сьогоднішній день 223 людини подали 80 заяв на заселення.

Протягом всього періоду реалізації проекту Головним управлінням ДСНС у Дніпропетровській області здійснювався контроль за розміщенням та будівництвом п’яти транзитних містечок в регіоні. Спільно з місцевими органами виконавчої влади щоденно організовувалось проведення роботи щодо підготовки будівельних майданчиків для встановлення збірних модульних будинків, забезпечення їх необхідною інфраструктурою та підведення комунікацій, контролю якості робіт та правил безпеки при виконанні будівельних робіт. Підрозділи  ДСНС забезпечували своєчасне отримання житлових модулів, місць складування будівельних матеріалів та комплектуючих, розвантаження й забезпечення належного рівня безпеки  на безоплатній основі. 

«Зараз наша країна та кожний її громадянин живе в складний час, і лише спільно ми можемо подолати труднощі. Дякую представникам Німеччини за небайдужість та суттєву допомогу громадянам нашої держави. Бажаю родинам, які сьогодні заселяться в модульні будиночки, щоб це житло дійсно було тимчасовим і в нашій державі скоріше запанував мир», - зазначив начальник Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області Ігор Романюк.

 

Довідково

В рамках допомоги від уряду Німеччини на Дніпропетровщині було збудовано п’ять транзитних містечок в містах Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Павлоград та Нікополь.

13 лютого було відкрито найбільше транзитне містечко в місті Павлоград, розраховане на 640 осіб. 20 лютого відкрито транзитне містечко в місті Кривий Ріг на 424 особи. 4 березня запрацювало транзитне містечко в місті Нікополь, де розмістяться 456 людей, а на черзі – відкриття містечок в містах Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ, розрахованих на 456 та 480 осіб відповідно.

Усього до Дніпропетровщини надійшов 961 модуль, які були доставлені 396 автомобілями. Загалом змонтовано 47 - 10-модульних будинків, 13 - 27-модульних, 4 - 28-модульних  та 10 адміністративно-господарчих будинків. Зазначена кількість будинків розрахована на заселення 2456 внутрішньо переміщених осіб.

 

версія для друку