українська російська англійська
Олексій Павленко: Cкасування ліцензій – результат євроінтеграції українського агросектору
05.03.2015 | 11:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Верховна Рада України прийняла Закон «Про ліцензування певних видів господарської діяльності”. Документ скасовує більше 20 ліцензій, у тому числі 3 – в аграрній сфері. Це суттєво спрощує порядок отримання ліцензій, зменшує кількість видів господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню. Так Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко прокоментував прийняття відповідного закону.

Документ запроваджує електронні технології отримання ліцензій, дозволить підвищити рейтинг України за класифікацією Світового банку щодо розвитку підприємництва та інвестиційної привабливості держави.

«Прийнятий закон є частиною загальної реформи із дерегуляції аграрної галузі. Ним скасовано ліцензії  на торгівлю пестицидами та агрохімікатами, племінними ресурсами, а також на фумігаційну діяльність. Частину цих ліцензій скасовано відповідно із умовами приведення законодавства до стандартів ЄС. Скажімо, ліцензування торгівлі племінними ресурсами скасовано майже у всьому світі, в тому числі у всіх пострадянських країнах», - прокоментував Олексій Павленко.

За словами Міністра, цей закон став можливим завдяки спільним зусиллям парламентаріїв, експертного товариства та Міністерства аграрної політики. Скасування зайвих ліцензій, впровадження раніше прийнятого закону щодо дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу є необхідними кроками на шляху реформування галузі та покращення бізнес середовища.

 

версія для друку