українська російська англійська
11,5 тисячі людей зі Сходу України вже покинули небезпечні райони Донецької та Луганської областей
05.03.2015 | 11:52
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Кожного дня пункти зустрічі громадян в містах Слов’янськ та Костянтинівка, а також обласні регіональні  штаби реєструють та надають допомогу мешканцям Донецької області, які самотужки  залишають  небезпечні райони. Людям пропонується переміститися до інших регіонів України, де вони отримують житло, придатне до  тимчасового проживання, а також гарантовану державою соціальну допомогу. 

Так, тільки  за останні днінебезпечні райони на Сході України  залишили 335 місцевих мешканців, серед них - 7 дітей дошкільного віку та 5 осіб,  що не могли самостійно пересуватись.

Таким чином, станом на сьогоднішній день, починаючи з 28 січня,  11 тисяч 462 особи, у тому числі 2 тисячі 246 дітей та 348 людей з обмеженими можливостями,  були вивезені та залишили самостійно населені пункти Донецької та Луганської областей.  Всім цим людям була надана необхідна допомога та житло для тимчасового проживання.

Таким чином, за даними Міжвідомчого координаційного штабу, що працює на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій, починаючи з  6 червня минулого року, з районів проведення антитерористичної операції  та тимчасово окупованої території АР Крим до інших регіонів переселено  768 тисяч  881 осіб. Це більш ніж 437,5 тисяч родин, 139 тисяч дітей та 347, 5 тисячі  людей з обмеженими можливостями.

Найбільше внутрішньо переміщених осіб, розміщено у Харківській  (більше 145 тисяч), Луганській (138,5 тисяч), Донецькій   (101 тисяча), Дніпропетровській (80 тисяч), Запорізькій (59,5 тисяч), Київській (35,5 тисяч) областях та у м. Київ (39 тисяч осіб). Найменша кількість розселених у Тернопільській та  Чернівецькій ( близько 2,5 тисяч в кожній), Івано-Франківській (3 тисячі), Закарпатській, Волинській та Рівненській (по 3,5 тисяч осіб в кожній).

На цей час регіональними штабами та місцевими органами влади визначено 907 об’єктів різних форм власності, в яких можливе розміщення 15,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Окрім цього, проводяться  заходи щодо облаштування інфраструктури транзитних містечок,  зведених в  рамках допомоги від Уряду Німеччини у Дніпропетровській області – у містах Павлоград, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг та Нікополь, а також Запоріжжя та Харків.  Загалом вони  розраховані  на  проживання 3,5 тисячі людей. Наразі   введено в експлуатацію  містечка у Харкові, Запоріжжі, Павлограді, Кривому Розі та Нікополі.  Заселено в житлові будинки близько 600 мешканців з Донецької  та Луганської областей.

Зокрема, вчора відбулось урочисте відкриття містечка в Нікополі Дніпропетровської області.  Воно розраховане на 456 осіб. Там можливе проживання як сімей з дітьми, так  і передбачені   будиночки по типу гуртожитків.  На цей час  для проживання в містечку подано 80 заявок від  224 людей.

На черзі відкриття ще двох містечок в Дніпропетровську та Дніпродзержинську.

 

версія для друку