українська російська англійська
Держсанепідслужба інформує про епідемічну ситуацію в державі за лютий
05.03.2015 | 15:14
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

За два місяці 2015 року в 12 регіонах України зареєстровано 16 спалахів гострих кишкових інфекцій (ГКІ), внаслідок яких постраждало 273 особи, з них 195 дітей. Вартість лікування потерпілих обійшлося місцевим бюджетам і громадянам більш ніж у 100 тис. грн.

За аналогічний період 2014 року в результаті 10 спалахів ГКІ захворіло 70 осіб, з них 46 дітей і витрати на лікування становили 28 тис. грн.

У лютому поточного року групові захворювання реєструвались у 4 регіонах, зокрема, в Хмельницькій області спалах стався в побуті, в Дніпропетровську - серед студентів Національного гірничого університету, в Полтаві – серед дітей санаторію для лікування порушень опорно-рухового апарату, в м. Черкаси захворіли вихованці ДНЗ № 81.

Основною причиною виникнення захворювань у дошкільних навчальних закладах, школах, університеті та санаторії були порушення вимог санітарного законодавства, а в побуті – недотримання правил особистої гігієни та організації харчування. Найбільш масовим залишається спалах, який стався у мікрорайоні Бортничі м. Києва, внаслідок споживання населенням забрудненої питної води.

Для встановлення джерела збудників інфекції та факторів її передачі вірусологічно та бактеріологічно було обстежено понад 1 200 осіб, досліджено понад 1 500 зразків води, харчових продуктів, готових страв, гігієнічних змивів. За результатами досліджень було підтверджено етіологічний фактор: у 7 спалахах ротавірусну інфекцію, в 4 – сальмонельоз і ще в 4 - вірусний гепатит А.

Було виявлено та охоплено медичними спостереженнями понад 2,5 тис. осіб, які мали ризик інфікування, зокрема понад 350 з числа декретованого контингенту.

Проведені протиепідемічні та профілактичні заходи забезпечили попередження поширення інфекції за межі епідемічних осередків, подальше виникнення захворювань серед населення, заощадили близько 250 тис. грн.

 

 

версія для друку