українська російська англійська
В Україні забезпечуються права та розвиток усіх національних меншин, - В'ячеслав Кириленко
05.03.2015 | 16:25
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА - МІНІСТРА КУЛЬТУРИ

В Україні забезпечуються права та розвиток усіх національних меншин. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко за підсумками другого засідання Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті Міністрів, яке відбулося 5 березня.

«Можна констатувати, що утисків національних меншин в Україні немає, окремі їхні проблеми ми вирішуємо в робочому порядку», - сказав В’ячеслав Кириленко.

Водночас, за словами Віце-прем’єра, на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях Криму і Донбасу питання порушення прав українських громадян, зокрема кримськотатарської спільноти, стоїть дуже гостро. «Україна як держава не має інструментів, щоб забезпечити захист прав своїх громадян на окупованих російсько-терористичними військами землях. Водночас про всі порушення ми інформуємо ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

За його словами, у міжнаціональних відносинах в Україні головним фактором є налагоджена комунікація. «70% роботи – це діалог, і цей діалог ми ведемо успішно», - підкреслив Віце-прем’єр.

У ході засідання Ради було заслухано доповіді Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики Геннадія Друзенка та директора департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрія Юраша щодо шляхів захисту прав нацменшин та корінних народів і збереження міжнаціонального миру.

Представники ромської, азербайджанської, вірменської, білоруської та ряду інших національних громад у своїх виступах розповіли про поточні проблеми: факти дискримінації їхніх представників в окремих регіонах, труднощі з проведенням національних свят та збереження національної культури, відсутність приміщень для проведення зустрічей спільноти тощо. «Усі ці окремі проблеми українська держава готова вирішувати», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

 

версія для друку