українська російська англійська
Латвійська Республіка, як головуюча в ЄС, висловлює підтримку курсу рефом України у газовій сфері
05.03.2015 | 17:17
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

5 березня відбулась зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з Надзвичайним та Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні  Аргітою Даудзе.

Під час робочої зустрічі обговорено хід реформування енергетичної галузі, а також питання ефективного використання енергетичних ресурсів. У ході зустрічі латвійською стороною підкреслено, що питання співпраці у сфері енергоефективності є одним із пріоритетів українсько-латвійської співпраці.

У контексті обговорення питань реформування газової галузі Володимиром Демчишиним було зазначено, що до Верховної Ради України подано для розгляду законопроект «Про засади функціонування ринку природного газу». Крім того, було зауважено, що цей законопроект підготовлено спільно із експертами Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Групи підтримки України ЄС відповідно до  положень Третього енергетичного пакета.

У ході зустрічі українська сторона поінформувала щодо результатів трьохсторонніх консультацій із газових питань, що відбулися 2 березня цього року у м. Брюссель. Зокрема, Володимир Демчишин наголосив, що Україна прагне максимальної прозорості транзиту та готова надавати всю необхідну інформацію своїм європейським партнерам.

Серед іншого також поінформовано про ініціативу Української сторони створити в рамках Вишеградської четвірки спільну робочу групу з енергетики у форматі В4+Україна. Також наголошено на важливості участі української сторони у роботі Групи високого рівня ЄС з газових питань країн Центральної, Східної та Південної Європи.

За результатами зустрічі українська сторона звернулась до Латвійської, як до головуючої в ЄС, з проханням підтримати зазначені ініціативи.

 

версія для друку